Przepisy

Bułeczki ślimaki z pastą ze śliwek kalifornijskich, twarogiem i płatkami migdałów

Bułeczki ślimaki z pastą ze śliwek kalifornijskich, twarogiem i płatkami migdałów
Bułeczki ślimaki z pastą ze śliwek kalifornijskich, twarogiem i płatkami migdałów Składniki:  1 opakowanie ciasta francuskiego  20 dkg twarogu  1 łyżka cukru

Bułeczki ślimaki z pastą ze śliwek kalifornijskich, twarogiem i płatkami migdałów

Składniki:

 1 opakowanie ciasta francuskiego
 20 dkg twarogu
 1 łyżka cukru brązowego (opcjonalnie do twarogu)
 3 łyżki płatków migdałów
 papier do pieczenia
 1 jajo

Pasta ze śliwek:
 15 dkg śliwek kalifornijskich
 3 łyżki soku z pomarańczy
 skórka otarta z połowy pomarańczy

Przygotowanie:
Śliwki kalifornijskie zalewamy wrzątkiem i odstawiamy na ok. 30 minut. Następnie wylewamy z nich wodę, dodajemy sok z pomarańczy i skórkę otartą z pomarańczy. Całość miksujemy w blenderze na jednolitą masę. Zimne ciasto francuskie rozkładamy na papierze do pieczenia, rozsmarowujemy na nim pastę ze śliwek kalifornijskich, zostawiamy na jednym z krótszych boków ok 2 cm. pasek (będziemy go potrzebować, jako zakończenie przy zwijaniu w ślimaka). Warstwę pasty śliwkowej posypujemy obficie białym serem (może być wersja słodsza wymieszana z cukrem) i płatkami migdałów.

Krótszy bok bez pozostawionego paska powoli zwijamy w stronę boku z pozostawionym paskiem. Końcówkę bez dodatków lekko zwilżamy wodą i sklejamy, dokładnie zakańczając rulon. Tak przygotowane ciasto przekładamy na chwilę do zamrażarki, po wyjęciu rulonu tniemy go na ok. 2 cm odcinki. Ciastka układamy na papierze do pieczenia, smarujemy roztrzepanym jajkiem, pieczemy w piekarniku rozgrzanym do 170 stopni (opcja góra/dół) przez 40 -50 minut.Ważne, aby środek ciastek był dobrze wypieczony.

12 porcji

Czas przygotowania:
80 minut

A to już wiesz?  Przepis na Jajka z oliwkowym tatarem

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy