Rozrywka

Gotowa do upieczenia kaczka z farszem z kaszą i grzybami w ofercie Kaufland

Gotowa do upieczenia kaczka z farszem z kaszą i grzybami w ofercie Kaufland
Wrocław, 5 listopada 2020 r. Gotowa do upieczenia kaczka z farszem z kaszą i grzybami w ofercie Kaufland Oferta marketów Kaufland została wzbogacona o kaczkę

Wrocław, 5 listopada 2020 r.

Gotowa do upieczenia kaczka z farszem z kaszą i grzybami w ofercie Kaufland
Oferta marketów Kaufland została wzbogacona o kaczkę faszerowaną kaszą i grzybami. Nawiązujący do tradycyjnych polskich smaków produkt marki własnej – K-Stąd Takie Dobre! – jest gotowy do upieczenia i nie wymaga specjalnego przygotowania.
Polska to obecnie drugi co do wielkości rynek hodowli kaczek w całej Unii Europejskiej. Tylko w pierwszej połowie 2020 roku w naszym kraju wyprodukowano ponad 36 tys. ton mięsa kaczego . Wzrost produkcji sprawia, że ten uznawany za najszlachetniejszy rodzaj drobiu wraca do mody i coraz częściej pojawia się na polskich stołach.
Pieczona kaczka zagościła u nas już w XI wieku. Mimo bogatej historii, często można spotkać się
z przekonaniem, że przygotowanie tego dania to skomplikowany i czasochłonny proces. Tymczasem dostępny w ofercie Kaufland produkt wystarczy tylko wyjąć z kartonowego opakowania i włożyć wstawić do piekarnika – kaczka umieszczona jest w specjalnym rękawie przeznaczonym do pieczenia.
Kaczka to bogate źródło białka, ale nie tylko. Jej mięso dostarcza organizmowi także liczne witaminy i minerały (m.in. witaminę A, witaminy z grupy B, potas, fosfor, magnez, żelazo, cynk i wapń). Dodatkowo profil kwasów tłuszczowych zawartych w kaczce jest korzystniejszy od tego występującego w innych mięsach i wyróżnia się większą ilością nienasyconych kwasów tłuszczowych korzystnych dla zdrowia. Co prawda mięso kaczki jest bardziej kaloryczne od mięsa kurczaka czy indyka, jednak spożywane w rozsądnych ilościach cieszy podniebienie bez wyrzutów sumienia .
Kaczka z farszem z kaszą i grzybami K-Stąd Takie Dobre! (10,99 zł za kilogram) jest dostępna w sklepach Kaufland od 05.11 do 10.11 lub do wyczerpania zapasów. Produkt jest opatrzony promowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi znakiem „Produkt Polski”.

INFORMACJA O KAUFLAND
Kaufland to odnosząca sukcesy międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. Należy do dużych przedsiębiorstw handlowych Europy z branży nowoczesnych sklepów wielkopowierzchniowych. W całej Europie Kaufland posiada ponad 1300 sklepów i zatrudnia ok. 130 000 pracowników. W Polsce sieć posiada aktualnie 225 marketów i zatrudnia ok. 16 000 pracowników.

A to już wiesz?  Mrożona herbata z miętą i cytryną

Asortyment sieci Kaufland liczy w zależności od marketu od 15 000 do 21 000 produktów. Sieć koncentruje się przede wszystkim na ofercie produktów świeżych – owoców i warzyw, produktów mlecznych, a także mięsa, wędlin, serów i ryb. Kaufland należy do czołowych przedsiębiorstw handlu detalicznego w Europie.

Kaufland realizuje swoją misję w oparciu o cztery fundamentalne wartości, którymi są: jakość, wybór, cena i prostota. Jako firma odpowiedzialna społecznie, w ramach strategii CSR pn. „Zróbmy to razem.” sieć podejmuje oraz wspiera szereg działań mających na celu m.in. promowanie zdrowego odżywiania, wsparcie polskich producentów jak również szerzenie proekologicznych rozwiązań.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy