Rozrywka

Pierwszy dzień wiosny – kolorowe przepisy na herbatę z dodatkiem jadalnych kwiatów

Pierwszy dzień wiosny – kolorowe przepisy na herbatę z dodatkiem jadalnych kwiatów
Informacja prasowa Poznań, 14 marca 2018 r. Wiosna to czas, kiedy na rynku pojawiają się pierwsze warzywa i owoce z polskich upraw. Warto wtedy zaopatrywać

Informacja prasowa
Poznań, 14 marca 2018 r.

Wiosna to czas, kiedy na rynku pojawiają się pierwsze warzywa i owoce z polskich upraw. Warto wtedy zaopatrywać się właśnie w te świeże i zrezygnować z ich mrożonych odpowiedników. Jest to również rozpoczynający się sezon na… kwiaty jadalne. Potrawy oraz napoje z ich dodatkiem będą nie tylko smaczne, ale również niezwykle efektowne. Warto więc dodać je do… zwykłej herbaty.

Herbata z jadalnymi kwiatami to jeszcze rzadko spotykany napój. Dlatego tak bardzo oryginalny, a do tego banalny w wykonaniu. Przed jego podaniem, musimy być jednak pewni pochodzenia kwiatów. Najlepiej zaopatrzyć się w nie w sklepie, gdzie sprzedawane są te z przeznaczeniem do spożycia. Te z kwiaciarni czy przydrożne mogą być spryskane nawozami oraz zanieczyszczone spalinami. Natomiast kwiaty z naszego ogródka lub doniczki będą nadawały się idealnie.

Stokrotki
Właśnie w marcu rozpoczyna się okres ich kwitnięcia. Stokrotka nie jest wymagająca, dlatego tak często spotykamy ją w parkach i na łąkach. Jest cennym źródłem flawonoidów, olejków eterycznych i beta- karotenu, dzięki czemu sprawdza się np. przy zapaleniu pęcherza. Ma orzeźwiający, lekko miętowy smak.

Składniki:
• Herbata Akbar Pure Ceylon
• Plasterek cytryny
• Łyżeczka miodu lipowego
• Kilka kwiatów jadalnej stokrotki
Przygotowanie:
Herbatę parzymy przez 3-4 minuty. Kiedy będzie ciepła, ale nie gorąca, dodajemy cytrynę, miód i kwiaty stokrotki.

Czarny bez
Roślina ta bogata jest w wiele witamin, kwasy organiczne i olejki eteryczne. Często wykorzystywana jest w lekach na przeziębienie, gdyż ma działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Herbata z jej dodatkiem będzie niezwykle aromatyczna. Należy jednak pamiętać, że niedojrzałe łodygi i owoce kwiatu bzu mogą być trujące.
Składniki:
• Herbata Akbar Pure Ceylon
• Łyżeczka miodu gryczanego
• Łyżka soku z czarnej porzeczki
• Jadalne kwiaty czarnego bzu
Przygotowanie:
Herbatę parzymy przez 3-4 minuty. Dodajemy miód, sok z czarnej porzeczki oraz posypujemy kwiatami czarnego bzu.
Bratek
Piękne kolory bratków urozmaicą każdą potrawę i napój. Mają łagodny smak, więc nie zdominują herbaty, ale będą uroczym dodatkiem do niej.
Składniki:
• Herbata Akbar Pure Ceylon
• Kandyzowana skórka pomarańczy
• Jadalne kwiaty bratka
Przygotowanie:
Herbatę parzymy przez 3-4 minuty. Dodajemy kandyzowaną skórkę pomarańczy i kwiaty bratka.
Smacznego!
Herbata Akbar dostępna jest w sklepie internetowym www.sklep.smacznego.pl
Więcej informacji na temat marki Akbar, znaleźć można na stronie www.akbar.pl
Więcej informacji o Akbar:
Akbar to mieszanka wyśmienitych herbat, pochodzących z najczystszych plantacji na świecie – górzystych, zachodnich stoków Sri Lanki. To, co ją wyróżnia to intensywnie czerwona, szlachetna barwa i cudowny, głęboki aromat, charakterystyczny dla wysokogórskich gatunków. O jej wyjątkowości świadczy cejloński lew, który znajduje się na każdym opakowaniu herbat Akbar i gwarantuje, że jest ona w 100% herbatą cejlońską. Nad całym procesem upraw, zbiorów i pakowania herbat Akbar, od ponad pięciu pokoleń czuwa Akbar Brothers. Jest to rodzinna firma, która dzięki nowoczesnej technologii przetwarzania i pakowania, potrafi zamknąć w pudełku cały aromat i bogactwo smaku cejlońskich liści herbacianych. To właśnie tym procesom zawdzięczamy szlachetną barwę i głęboki aromat herbaty Akbar. Dystrybutorem marki w Polsce jest firma Levant Foods, która oferuje czarne, cejlońskie herbaty w trzech odsłonach: Pure Ceylon, Earl Grey oraz Gold.

A to już wiesz?  Bruchetta niejedno ma imię

Więcej informacji o LEVANT Foods:
LEVANT FOODS- importer, eksporter i producent najwyższej jakości produktów spożywczych – to firma z ponad 25-letnią tradycją. Odkąd powstała w 1991 r., stała się ważnym partnerem handlowym dla polskich i zagranicznych firm. Dynamiczny rozwój i przemyślana polityka firmy sprawiły, że zaufali nam znani i cenieni światowi producenci artykułów spożywczych, z którymi współpracujemy na zasadach wyłączności. Wysoką pozycję rynkową firmy potwierdzają liczne wyróżnienia, m.in.: uzyskany wielokrotnie tytuł „Gazele Biznesu”, certyfikat D&B – „Przejrzysta firma” oraz członkostwo w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
Więcej informacji na temat marki, znaleźć można na stronie www.levant.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy