Żywność

Polskę ogarnęła kulinarna rewolucja. Podpowiadamy, jak do niej dołączyć

Polskę ogarnęła kulinarna rewolucja. Podpowiadamy, jak do niej dołączyć
Warszawa, 02.08.2017r. Polskę ogarnęła kulinarna rewolucja. Podpowiadamy, jak do niej dołączyć Polacy coraz chętniej eksperymentują w kuchni, są otwarci na nowe smaki oraz lubią zaskakiwać

Warszawa, 02.08.2017r.

Polskę ogarnęła kulinarna rewolucja. Podpowiadamy, jak do niej dołączyć

Polacy coraz chętniej eksperymentują w kuchni, są otwarci na nowe smaki oraz lubią zaskakiwać znajomych i bliskich oryginalnymi potrawami. Osobom, których jeszcze nie ogarnęła kulinarna rewolucja podpowiadamy, jak dzięki 4 aktywnościom stać się jej częścią.

W naszym kraju nie brakuje miłośników gotowania, a także dobrego jedzenia. Coraz większą uwagę zwracamy na to, co jemy, a także chcemy się zdrowo odżywiać. Poznawanie najróżniejszych zakątków świata poprzez potrawy, a także ogromna satysfakcja, gdy danie smakuje gościom, to tylko niektóre powody, dla których Polacy lubią gotować. Nie każdy jednak posiada odpowiednie umiejętności, dzięki którym potrawa zachwyca wyglądem i smakiem. Laikom podpowiadamy, skąd czerpać wiedzę na temat gotowania i gdzie szukać inspiracji.
Czerp wiedzę z programów o gotowaniu
Programy kulinarne opanowały polskie stacje telewizyjne. Najlepsi kucharze z Polski, jak i z zagranicy, a także znani i lubiani krok po kroku przedstawiają, w jaki sposób można stworzyć danie, które zachwyci bliskich. Przybliżają widzom kuchnię regionalną, śródziemnomorską, a niekiedy orientalną. Prowadzący gotują w studio, w plenerze, przemierzają dziesiątki kilometrów, aby przygotować potrawę ze składników, których nie można otrzymać w kraju. Opowiadają o zwyczajach, kulturze, ciekawych produktach, a niekiedy o historii danego kraju. Uczą Polaków gotować, a także pokazują, że gotowanie może być przyjemne i sprawia wiele radości.

Czytaj blogi kulinarne
Blogi kulinarne opanowały internet. Znajdziemy w nich nie tylko pomysły na ciekawe dania, ale także sposoby na ich przyrządzenie. Autorzy dzielą się swoja pasją do gotowania i inspirują do przygotowywania oryginalnych potraw. – Blogi prowadzą ludzie, którzy często rezygnują z pracy, aby w pełni oddać się zajęciom, w którym mogą się spełniać i które sprawiają im radość. Gotują z największymi polskimi kucharzami, a także angażują się w wydarzenia poświęcone gotowaniu. Chętnie testują sprzęty kuchenne, dzięki czemu można być na bieżąco z rynkowymi nowościami – tłumaczy Borys Baran, współzałożyciel firmy JustChopped.

A to już wiesz?  Rozgrzewające przepisy na pierwsze dni jesieni

Inspiruj się uczestnikami reality show
Programów o gotowaniu typu reality show w Polsce nie brakuje. Uczestnicy biorący udział w tego typu programach, walczą o zdobycie pierwszego miejsca i tytuł mistrza. Młodzi kucharze, często amatorzy zmagają się nie tylko z czasem, ale także z składnikami, których nie znają oraz dużą konkurencją. Dokładają wszelkich starań, aby ich danie było perfekcyjne, zachwyciło jury i pozwoliło przejść do kolejnego etapu. Bez względu na formułę programu oraz to, czy uczestnicy rywalizują w pojedynkę lub grupowo, wydarzeniu towarzyszą wielkie emocje. Odznaczają się kreatywnością, odwagą, jak również brakiem ograniczeń, dlatego warto brać z nich przykład tworząc własne potrawy.

Bądź otwarty na nowe rozwiązania
Warto również być otwartym na ciekawe rozwiązania, takie jak np. coraz popularniejsze w Polsce zestawy do samodzielnego przygotowania dań, które w USA i Niemczech robią zawrotną karierę. – W zestawie otrzymujemy świeże, dokładnie odmierzone składniki wraz z przepisem na konkretne danie. Otrzymane produkty wystarczy pokroić i połączyć zgodnie z otrzymanym przepisem. Takie zestawy wyręczają z robienia zakupów i stania w długich kolejkach. Idealnie więc wpisują się w oczekiwania konsumentów związane z dzisiejszym, dość szybkim tempem życia – tłumaczy Borys Baran z JustChopped. Zestawy pozwolą na przygotowanie oryginalnej potrawy bez robienia zakupów, a także szukania przepisów w internecie.
Kulinarna rewolucja trwa w najlepsze i… każdy może do niej dołączyć. Na co więc czekasz?

O firmie
JustChopped to firma, która powstała z myślą o osobach lubiących gotować i odkrywać nowe smaki bez tracenia czasu na zakupy i szukanie inspiracji kulinarnych. W ofercie JustChopped znajdują się gotowe zestawy składników wraz z przepisem do samodzielnego przygotowania. Zamawiający danie otrzymuje oryginalny i sprawdzony przepis, unikalne, wyselekcjonowane składniki oraz odmierzone i zapakowane porcje. Zestawy JustChopped to rozwiązanie zarówno dla tych, którzy dopiero uczą się gotować, chcą podnosić swoje umiejętności, jak i wprawionych miłośników sztuki kulinarnej. Aktualnie firma w celu pozyskania środków na rozwój prowadzi akcję crowdfundingową na platformie Beesfund.com.
Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie reklamowy i promocyjny, a rodzaj oferty publicznej nie wymaga udostępnienia prospektu emisyjnego, ani memorandum informacyjnego.

A to już wiesz?  Pierogi NOWE z serem twarogowym i owocami tropikalnymi od firmy Konspol

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy