Rozrywka

Tropikalna miska smoothie z nasionami chia

Tropikalna miska smoothie z nasionami chia
Informacja prasowa Warszawa, 30 maja 2018 Przepis na kolorowy Dzień Dziecka – tropikalna miska smoothie z nasionami chia Dzień Dziecka to wyjątkowy czas w roku,

Informacja prasowa
Warszawa, 30 maja 2018

Przepis na kolorowy Dzień Dziecka – tropikalna miska smoothie z nasionami chia
Dzień Dziecka to wyjątkowy czas w roku, w którym zarówno dzieci jak i rodzice chcą na chwilę oddać się beztroskiej zabawie. Wspólne wyjście do parku, zabawy pod chmurką, a może doskonała zabawa przy wspólnym gotowaniu? To tylko niektóre z pomysłów, na udany Dzień Dziecka. My polecamy doskonały ananasowy deser, dużo uśmiechu i przytulania – to najlepsza recepta na udany dzień.
Wspólne gotowanie z dziećmi sprawi, że poznacie ich ulubione smaki, a przyrządzenie smakowitego deseru, który później zjecie razem będzie jedną wielką radością. Chcesz, abyście się dobrze bawili? To proste – pozwól dziecku samemu wybierać ulubione składnik i dodatkowo ozdabiać przygotowane dania. Wspólna kulinarna aktywność uczy dziecko zaradności i sprawia, że zacieśniacie waszą więź. Pamiętaj, że nic nie zbliża tak bardzo, jak doskonałe smaki i radość z osiągniętych rezultatów. Zastanawiasz się co możesz wspólnie ugotować – to proste #jedzjakmistrz i przygotuj anansowy deser!
Tropikalna miska smoothie z nasionami chia
Składniki
• 2 duże ananasy (może być więcej w zależności od liczby osób)
• 250 g mleka migdałowego
• 10 g nasion chia
• 2 banany
• 1 świeże mango
• Garść borówek amerykańskich
• 1 kiwi
Nasiona chia dodaj do mleka migdałowego i odstaw na ok. 30 minut. Ananasy przekrój na pół i wydrąż z nich środki. W mikserze (np. Beko) zmiksuj banany, mango, wydrążonego ananasa. Dodaj zmiksowane owoce do mleka kokosowego i całość dokładnie wymieszaj. Gotowy koktajl wyłóż do połówek ananasów. Wspólnie udekorujcie gotowe koktajle.
Przepis pochodzi z akcji Beko #jedzjakmistrz.

A to już wiesz?  Nowoczesna forma piknikowania – jedzenie z dostawą na koc?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy