Przepisy

Ziemniaki nadziewane

Ziemniaki nadziewane
Lista potraw, których składnikiem są ziemniaki jest równie długa co historia obecności tego warzywa na europejskich stołach. Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO),

Lista potraw, których składnikiem są ziemniaki jest równie długa co historia obecności tego warzywa na europejskich stołach. Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), chcąc podkreślić znaczenie tej rośliny uprawnej, ustanowiła rok 2008 Międzynarodowym Rokiem Ziemniaka. Miłośnicy kartofli (pyr lub ziemniaków) nie potrzebują specjalnej okazji, by sięgać po to warzywo.
Dodatkową motywację stanowią ciekawe przepisy kulinarne producentów żywności, których wyroby zdobyły godła Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Nagrodzone przez specjalistów z branży spożywczej produkty rodzimych firm są, obok ziemniaków, głównymi składnikami pięciu sycących dań, idealnych na jesienny dzień. Nie pozostaje nic innego jak sięgnąć po obieraczkę do warzyw i zabrać się do pracy!

Ziemniaki nadziewane
Propozycja firmy SERTOP, jednego z największych producentów serów topionych w Polsce. Trzy sery firmy z Tych zdobyły godła promocyjne „Doceń polskie” i tytuły TOP PRODUKT.

Składniki:
– 100 g serka topionego firmy SERTOP (np. nagrodzonej certyfikatem „Doceń polskie” i tytułem TOP PRODUKT Goudy wędzonej)
– 4 duże ziemniaki
– 1 cebula
– 30 g wędliny
– 1 jajko (ugotowane na twardo)
– 30 g pieczarek
– masło
– przyprawy

Przygotowanie:
Ziemniaki kroimy wzdłuż, a następnie nieco wydrążamy ich środki, po czym przyprawiamy wg uznania i podpiekamy w piekarniku. Z pokrojonej cebuli, wędliny, jajka ugotowanego na twardo i podsmażonych pieczarek przygotowujemy farsz, którym napełniamy wystudzone warzywa. Na wierzchu układamy kawałeczki masła i serków, po czym pieczemy całość aż ziemniaki będą miękkie.

A to już wiesz?  Wigilijny śledzik z dodatkiem hiszpańskich oliwek

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy