Wielkanoc

10 sposobów na wielkanocne biesiadowanie. Jak „lekko” przeżyć święta?

10 sposobów na wielkanocne biesiadowanie. Jak „lekko” przeżyć święta?
Materiał prasowy 10 sposobów na wielkanocne biesiadowanie. Jak „lekko” przeżyć święta? Wielkanoc to czas rodzinnych spotkań, biesiad przy stole, jedzenie pysznych potraw. Któż z nas

Materiał prasowy

10 sposobów na wielkanocne biesiadowanie. Jak „lekko” przeżyć święta?
Wielkanoc to czas rodzinnych spotkań, biesiad przy stole, jedzenie pysznych potraw. Któż z nas nie czeka na świątecznego mazurka, sałatkę jarzynową czy żurek? Jak co roku świąteczne stoły uginają się od ulubionych potraw. Co zrobić, by ten wielkanocny czas kojarzył nam się z przyjemnością, a nie z uczuciem ciężkości i przejedzenia? Zanotuj sobie 10 istotnych wskazówek!

1. Zachowaj zdrowy umiar – pamiętaj o tym, że nie musisz spróbować wszystkich potraw. Zaplanuj sobie jakich produktów i dań nie możesz sobie odmówić, a które są dla ciebie obojętne i nie są twoimi ulubionymi. Nakładaj na talerz małe porcje. W ten sposób masz większą kontrolę nad ilością jedzenia.
2. Rozkoszuj się jedzeniem – konsumuj powoli, pamiętaj nie wszystko trzeba zjeść na raz.
3. Nie jedz niczego na siłę i odmawiaj bez skrępowania – jeśli kolejna porcja ciasta czy żurku przekracza możliwości twojego żołądka, po prostu podziękuj zdecydowanym tonem.
4. Odchodź od stołu – Po spożyciu głównego posiłku, wstań od stołu. W ten sposób unikniesz przegryzania między posiłkami.
5. Unikaj słodkich deserów i ciast. A jeśli chcesz już je zjeść to nie rób tego zaraz po głównym posiłku. Odczekaj trochę i daj czas organizmowi na trawienie.
6. Nie popijaj jedzenia.
7. Zmobilizuj rodzinę do wspólnych spacerów po świątecznych posiłkach – ruch jest najlepszym lekarstwem.
8. Doprawiaj świąteczne potrawy – majeranek, kminek, imbir, anyż to niektóre z przypraw, które wspomagają trawienie.
9. Zmodyfikuj świąteczne menu – Zamiast majonezu do sałatki jarzynowej dodaj jogurtu. Jeśli szczególnie w święta nie możesz się oprzeć ciastom, poszukaj przepisów na te o mniejszej zawartości tłuszczu i cukru. Tradycyjny cukier możesz zastąpić ksylitolem.
10. Wspomóż pracę swoich jelit! Najlepiej do tego sprawdzą się naturalne preparaty, które możesz kupić w aptece.

A to już wiesz?  Przygotowywany wyłącznie na Wielkanoc specjał

Do takich środków należy suplement diety Gastrolax Owoce & Błonnik. Oparty wyłącznie na naturalnym składzie wspomaga perystaltykę jelit: bogaty w figi, Calabacita, śliwki, tamaryndowiec, inulina, rabarbar. Nie zawiera senesu, nie powoduje biegunki.
Produkt jest także przeznaczony dla osób odchudzających się. Gastrolax Owoce&Błonnik występuje w formie smacznych kostek do pogryzienia. Każda jest oddzielnie pakowana, dzięki Fresh Box System, po otwarciu opakowania gwarantuje, że produkt jest świeży.

Gastrolax Owoce & Błonnik
Dostępny w dwóch opakowaniach 6 i 18 szt.
Cena: ok. 9,90zł za 6 kostek
Cena: ok. 26,00zł za 18 kostek
Dostępność: www.labpharma.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy