Dzień Kapsla

Dzień Kapsla – Sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa z Oranżadą Hellena

Dzień Kapsla – Sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa z Oranżadą Hellena
Dziś obchodzimy Dzień Kapsla, w związku z tym zabieramy Państwa w sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa. Wyprawę proponujemy z Oranżadą Hellena, która gwarantuje doskonałą zabawę z

Warszawa, 21.09.2021 r.
Sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa z Oranżadą Hellena

Czasy beztroskiego dzieciństwa dla wielu Polaków miały smak oranżady. Charakterystyczny landrynkowy smak towarzyszył pokoleniom rodaków podczas różnych zabaw i gier. Do świetnej rozrywki wystarczyło niewiele. Tak może być i teraz! Wystarczy sięgnąć po kultową Oranżadę Hellenę, która niezmienne gwarantuje radość i niezapomniane słodkie chwile.

W latach 80. czy 90. nie było tabletów, smartfonów, a rynek zabawek był mocno okrojony w porównaniu do dzisiejszego. Do szczęścia wystarczyło niewiele, a czasy dzieciństwa wiele osób nadal przywołuje z wielką nostalgią. Wygłupy na trzepaku, zabawa w klasy, dwa ognie, chowanego, gra w kapsle… Te rozrywki nadal mogą budzić wielkie emocje i bawić małych i dużych! Warto zaprosić do domu kultową Oranżadę Hellena, by w jej towarzystwie „odkopać” wspomnienia i spędzić kolejne niezapomniane chwile z najbliższymi.

Oranżada Hellena wnosi dobrą zabawę, łączy kolejne pokolenia, integruje, a do tego świetnie smakuje, gasi pragnienie i naturalnie orzeźwia. Jest idealnym kompanem do zabaw. Pozawala przenieść się w czasie i wspólnie cieszyć się rozrywkami, które nie straciły na aktualności. Kto dorosły nie pamięta słynnej gry w kapsle? Jej wariantów jest mnóstwo, a każdy z nich potrafi zaangażować całą rodzinę na długie godziny. Niepozorna zatyczka od butelki daje mnóstwo możliwości i tyle samo radości. Wystarczy położyć kapsel na płaskiej powierzchni do góry nogami, poruszyć wyobraźnię i… pstryknąć! Zasady ogranicza jedynie wyobraźnia.

Można pokusić się o odwzorowanie zasad klasycznej odmiany gry w kapsle – z narysowanym torem, na którym rywalizację toczą tzw. kolarze (nawiązanie do Wyścigów Pokoju). Pstryknięciem przesuwają kapsel do przodu w kierunku mety, uważając jednocześnie, by nie przegrać poprzez wypchnięcie kapsla z trasy. Inną odmianą zabawy jest wariant z „piłką nożną”. Na krawędzi stołu należy ustalić przestrzeń bramki, środek to będzie boisko, a kapsle są piłkami, które mają trafić do wyznaczonej bramki. Kapsle mogą też być zawodnikami, wtedy do ich wnętrza trzeba włożyć własnoręcznie zrobione kolorowe karteczki z nazwiskami piłkarzy i ich numerami – Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski, a może Lionel Messi? Na takie boisko piłkarskie może wejść każdy! Wariantem dla fanów motoryzacji jest wersja żużlowa. Zawodnicy zamiast strzelać gole muszą kilkukrotnie okrążyć wytyczony tor. Ten, który pierwszy dojedzie do mety – zwycięża. A może gra w kapsle z elementami zbijaka, polegająca na strącaniu innych graczy z planszy? Tu uwaga, aby nie zrzucić „swoich” – za to są ujemne punkty. Kolejna propozycja to rzucanie kapslami w stronę ściany – pionek, który będzie bliżej ściany wygrywa i zabiera innym graczom po kapslu.

A to już wiesz?  Pierwsza gwiazdka z Oranżadą Hellena

Oryginalna, landrynkowa Oranżada Hellena ma swoich zagorzałych fanów niezależnie od wieku. Wszystkim im gwarantuje niepowtarzalny smak, niesamowite emocje, doskonałą zabawę i… musujące bąbelki. Do tego nie zawiera sztucznych barwników i oferowana jest w trzech wariantach: czerwonym, białym i żółtym. I co ważne… jest dostępna w butelkach zamykanych na… kapsel!