Kultura Wiadomości branżowe

Dziś święto fanów Tolkiena!

Dziś święto fanów Tolkiena!
Dziś po raz 13. obchodzony będzie na całym świecie Dzień Czytania Tolkiena. W ramach jego obchodów przygotowywane są liczne wydarzenia promujące życie i twórczość tego wybitnego pisarza.John Ronald Reuel Tolkien – angielski pisarz i filolog, był jednym z prekursorów współczesnej literatury fantasy. Jego najbardziej znane powieści to „Hobbit. Czyli tam i z powrotem” oraz „Władca pierścieni”. Niezwykłe i monumentalne dzieła zapewniły autorowi miliony fanów na całym świecie oraz stałe miejsce w kanonie współczesnej literatury. Od 60 lat kolejne pokolenia czytelników zachwycają się niezwykłym mitologicznym światem Śródziemia oraz z zapartym tchem zgłębiają losy hobbita Froda Bagginsa i wojny o pierścień.Dzień Czytania Tolkiena obchodzony jest co roku 25. marca. Po raz pierwszy wydarzenie to, zapoczątkowane przez Towarzystwo Tolkienowskie (The Tolkien Society), odbyło się w 2003 roku. Jego celem jest zachęcenie fanów dzieł Tolkiena do wspólnego świętowania i promowania życia oraz twórczości utalentowanego Anglika. Ponadto Towarzystwo Tolkienowskie zaprasza szkoły, muzea i biblioteki na całym świecie do organizowania własnych

Dziś po raz 13. obchodzony będzie na całym świecie Dzień Czytania Tolkiena. W ramach jego obchodów przygotowywane są liczne wydarzenia promujące życie i twórczość tego wybitnego pisarza.

John Ronald Reuel Tolkien ? angielski pisarz i filolog, był jednym z prekursorów współczesnej literatury fantasy. Jego najbardziej znane powieści to ?Hobbit. Czyli tam i z powrotem? oraz ?Władca pierścieni?. Niezwykłe i monumentalne dzieła zapewniły autorowi miliony fanów na całym świecie oraz stałe miejsce w kanonie współczesnej literatury. Od 60 lat kolejne pokolenia czytelników zachwycają się niezwykłym mitologicznym światem Śródziemia oraz z zapartym tchem zgłębiają losy hobbita Froda Bagginsa i wojny o pierścień.

Dzień Czytania Tolkiena obchodzony jest co roku 25. marca. Po raz pierwszy wydarzenie to, zapoczątkowane przez Towarzystwo Tolkienowskie (The Tolkien Society), odbyło się w 2003 roku. Jego celem jest zachęcenie fanów dzieł Tolkiena do wspólnego świętowania i promowania życia oraz twórczości utalentowanego Anglika. Ponadto Towarzystwo Tolkienowskie zaprasza szkoły, muzea i biblioteki na całym świecie do organizowania własnych obchodów święta. W tym roku polscy fani autora będą obchodzić Dzień Czytania Tolkienia m.in. w Łodzi. W ramach 3-dniowego wydarzenia zostanie odsłonięty pomnik Zwycięstwa Gandalfa Szarego, organizatorzy odczytają orędzie Gandalfa do mieszkańców Łodzi, a wszyscy uczestnicy będą mogli spróbować dań inspirowanych potrawami Śródziemia.

Najbardziej znane i cenione dzieła Tolkiena ? ?Władca pierścieni? oraz ?Hobbit. Czyli tam i z powrotem? ? dostępnę są w aplikacji Audioteka.pl w formie audiobooków. Za pomocą aplikacji możemy pobrać je na smartfony oraz tablety i słuchać w wygodnym dla nas momencie. Audiobooki na urządzeniach mobilnych pozwalają nam nigdy nie rozstawać się z ulubioną literaturą, bez potrzeby noszenia ciężkich książek. Dodatkowo firma Samsung, we współpracy z Audioteka.pl, przygotowała niezwykły prezent dla fanów literatury. Posiadacze wybranych tabletów i smartfonów Samsung mogą pobrać bezpłatnie audiobooki ze specjalnie przygotowanej Kolekcji Samsung udostępnionej w ramach współpracy z Audioteka.pl W kolekcji dostępne będą znane i ciekawe tytuły z różnych gatunków literackich. Przez sześć kolejnych miesięcy każdy użytkownik wybranych urządzeń będzie mógł co miesiąc bezpłatnie pobrać jeden audiobook ze specjalnej puli udostępnionej w ramach Kolekcji Samsung. Zbiór będzie co miesiąc powiększany o 6 kolejnych pozycji, aby ostatecznie stworzyć zestaw 36 wyselekcjonowanych i ciekawych tytułów.

A to już wiesz?  Dziś Dzień Babci ? co warto jej podarować oprócz kwiatka i czekoladek?

Promocją objęte są wybrane smartfony i tablety Samsung, między innymi: GALAXY Note 4, GALAXY Note 4 Edge, GALAXY A3, GALAXY A5, GALAXY S5, GALAXY Alpha, GALAXY Tab S, GALAXY Tab Pro.

Pełna lista urządzeń dostępna jest na stronie www.czytelnia.samsung.pl


dostarczył infoWire.pl

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy