Herabta

Herbata dla łasucha

Herbata dla łasucha
Informacja prasowa Poznań, 31 maja 2017 r. Herbata dla łasucha Większość z nas ma choć raz w trakcie dnia ochotę na słodką przekąskę. Jednak z

Informacja prasowa
Poznań, 31 maja 2017 r.

Herbata dla łasucha
Większość z nas ma choć raz w trakcie dnia ochotę na słodką przekąskę. Jednak z powodu troski o linię, często odmawiamy sobie tej chwili przyjemności, pozostając z uczuciem niedosytu. Jak się okazuje, kiedy nasz organizm domaga się słodyczy nie jest to spowodowane łakomstwem – w szczególności popołudniu, kiedy dochodzi do nagłego spadku poziomu cukru we krwi. Z tego powodu apetyt na coś słodkiego możemy poskromić w inny sposób, niż poprzez zjedzenie kawałka ciasta. Eksperci marki Akbar polecają kilka przepisów, które dostarczą nam energii bez większych wyrzutów sumienia.

Jak pokazują badania, uczucie niedosytu i chęć na coś słodkiego, może nas dopaść nawet po obfitym posiłku. W takim momencie, zamiast ratować się kawą czy batonikiem, warto zrobić sobie filiżankę herbaty z odpowiednimi dodatkami. Herbata zaparzona w odpowiedni sposób będzie miała właściwości pobudzające, natomiast słodkie dodatki, które nie pójdą w boczki, dostarczą nam energii.

Herbata z miodem i brzoskwinią
Miód dzięki swoim właściwościom doskonale wpływa na zdrowie, urodę i samopoczucie. W chwilach, kiedy brakuje nam energii, łyżeczka miodu szybko postawi nas na nogi. Jego połączenie z owocami i aromatyczną herbatą doskonale zastąpi kaloryczny deser, na który często mamy ochotę po obiedzie.

Składniki:
• Łyżeczka herbaty Akbar Pure Ceylon
• Dwie brzoskwinie
• Łyżeczka miodu
• Gałązka mięty
Przygotowanie:
Herbatę parzymy przez ok. 3 minuty. Jedną brzoskwinię kroimy na cząstki, a drugą, po wyjęciu pestki, blendujemy na gładką masę. Kiedy herbata będzie ciepła, ale nie gorąca, możemy dodać miód (pamiętajmy, aby nie zaparzać miodu, gdyż straci on swoje zdrowotne właściwości). Następnie dodajemy łyżkę zblendowanej masy z brzoskwini i dekorujemy napój cząstkami owocu oraz miętą.

Herbata z mlekiem i przyprawami
Należy pamiętać, że odpowiedni czas parzenia herbaty wpływa na jej właściwości. Jeśli poświęcimy na to 3 minuty, to uzyskamy napar pobudzający. Jeśli będziemy parzyć herbatę dłużej – ok. 5-6 minut to otrzymamy napar relaksujący, gdyż teina wchodzi w reakcję z garbnikami, które niwelują jej pobudzające działanie. Napój pobudza nas powoli, ale czas jego działania jest wydłużony. Herbata z mlekiem i przyprawami jest bardzo popularna w krajach indyjskich. Jej korzenny aromat stymuluje umysł do działania.
Składniki:
• Łyżeczka herbaty Akbar Pure Ceylon
• 200 ml mleka
• 2 gwiazdki anyżu
• Laska cynamonu
• Łyżeczka miodu

A to już wiesz?  Lankijskie SPA, czyli herbata w zabiegach kosmetycznych

Przygotowanie:
W 100 ml wody, przez ok 4 minuty, gotujemy anyż i cynamon. Po tym czasie zalewamy herbatę powstałym naparem. Parzymy przez ok. 3 minuty. Oddzielnie podgrzewamy mleko i rozpuszczamy w nim miód. Odcedzamy napar od liści herbaty i przypraw. Łączymy z ciepłym mlekiem.
Herbata z owocami leśnymi
W cieplejsze dni, zamiast szejkami czy lodami, warto schłodzić się zdrową herbatą. Jeśli dodamy do niej owoce i miód to uzyskamy bardzo smaczny deser, który podniesie nasz poziom cukru we krwi i pobudzi zmęczony organizm.

Składniki:
• Łyżeczka herbaty Akbar Pure Ceylon
• Garść owoców leśnych (maliny, jagody, borówki, jeżyny)
• Łyżeczka miodu
Przygotowanie:
Herbatę parzymy przez 3 minuty w 150 ml gorącej wody. Po tym czasie odcedzamy napar, czekamy aż nieco ostygnie i rozpuszczamy w nim miód. Następnie dodajemy kostki lodu i owoce.

Smacznego!
Herbata Akbar dostępna jest w sklepie internetowym www.sklep.smacznego.pl
Więcej informacji na temat marki Akbar, znaleźć można na stronie www.akbar.pl

Więcej informacji o Akbar:
Akbar to mieszanka wyśmienitych herbat, pochodzących z najczystszych plantacji na świecie – górzystych, zachodnich stoków Sri Lanki. To, co ją wyróżnia to intensywnie czerwona, szlachetna barwa i cudowny, głęboki aromat, charakterystyczny dla wysokogórskich gatunków. O jej wyjątkowości świadczy cejloński lew, który znajduje się na każdym opakowaniu herbat Akbar i gwarantuje, że jest ona w 100% herbatą cejlońską. Nad całym procesem upraw, zbiorów i pakowania herbat Akbar, od ponad pięciu pokoleń czuwa Akbar Brothers. Jest to rodzinna firma, która dzięki nowoczesnej technologii przetwarzania i pakowania, potrafi zamknąć w pudełku cały aromat i bogactwo smaku cejlońskich liści herbacianych. To właśnie tym procesom zawdzięczamy szlachetną barwę i głęboki aromat herbaty Akbar. Dystrybutorem marki w Polsce jest firma Levant Foods, która oferuje czarne, cejlońskie herbaty w trzech odsłonach: Pure Ceylon, Earl Grey oraz Gold.

A to już wiesz?  Nowe naturalnie owocowe smaki herbat ziołowych

Więcej informacji o LEVANT Foods:
LEVANT FOODS- importer, eksporter i producent najwyższej jakości produktów spożywczych – to firma z ponad 25-letnią tradycją. Odkąd powstała w 1991 r., stała się ważnym partnerem handlowym dla polskich i zagranicznych firm. Dynamiczny rozwój i przemyślana polityka firmy sprawiły, że zaufali nam znani i cenieni światowi producenci artykułów spożywczych, z którymi współpracujemy na zasadach wyłączności. Wysoką pozycję rynkową firmy potwierdzają liczne wyróżnienia, m.in.: uzyskany wielokrotnie tytuł “Gazele Biznesu”, certyfikat D&B – “Przejrzysta firma” oraz członkostwo w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
Więcej informacji na temat marki, znaleźć można na stronie www.levant.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy