Żywność

Jak zatrzymać lato? Mamy trzy proste sposoby

Jak zatrzymać lato? Mamy trzy proste sposoby
Jak zatrzymać lato? Mamy trzy proste sposoby Jak zatrzymać lato na dłużej? Upałów nie zatrzymamy, ale smaki wakacji już tak. Czego zatem potrzeba, aby móc

Jak zatrzymać lato? Mamy trzy proste sposoby

Jak zatrzymać lato na dłużej? Upałów nie zatrzymamy, ale smaki wakacji już tak. Czego zatem potrzeba, aby móc cieszyć się kolorami lata przez cały rok? Owoców, warzyw i miksera, dzięki którym przyrządzimy słoneczną przekąskę – pyszny koktajl.

Ostatnie dni wakacji to również ostatni moment, żeby wykorzystać świetną pogodę i naładować się energią na cały rok. Co robić, by ta została z nami jak najdłużej? Niezastąpione będą smaki lata zamknięte w orzeźwiających koktajlach, które w ostatnich latach stały się prawdziwym hitem. Skąd wzięła się popularność owocowo-warzywnych shake’ów?

Obecnie koktajle to już nie tylko napoje, ale często pełnowartościowe posiłki, do których wykorzystujemy sezonowe owoce i zdrowe dodatki. Mieszanka owoców z bakaliami stanowi źródło zarówno węglowodanów, jak i białka oraz dobrych tłuszczy. Wystarczy zmieszać różnorodne składniki i koktajl może stanowić ciekawą alternatywę dla tradycyjnego posiłku.

Szklanka owoców i warzyw nie tylko nawadnia organizm czy dostarcza witamin i składników odżywczych. Taki miks może być doskonałą alternatywą dla słodkich przekąsek. Dzięki zawartej w owocach naturalnej fruktozie, zmniejsza się ochota na gotowe, przetworzone, kaloryczne słodycze. Co więcej, jedna szklanka to także porcja cennych dla naszego zdrowia antyoksydantów i błonnika. Koktajl będzie też prawdziwą naturalną odżywką dla cery, włosów i paznokci. Warto pamiętać, że wszytko, co spożywamy ma duży wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd.

Prozdrowotne właściwości koktajli oczarowały wielu ludzi aktywnych, ale też i właścicieli restauracji czy… hoteli. Do swojej oferty niestandardowe mieszanki warzyw i owoców włączyły tego lata hotele Campanile. Efekt? – Sama przyjemność. W koktajlach kochamy to, że dają nieograniczone możliwości tworzenia smaków. My w tym roku postawiliśmy na zdrowe propozycje, które łączą w sobie orzeźwienie i odżywienie. Stąd nieoczywiste połączenie jabłka z pietruszką. Ta nowość w menu The LOFT od razu stała się prawdziwym hitem tego lata. Połączenie owoców i warzyw pozwala też doładować się energią zawsze, gdy tego potrzebujemy. Tu niezastąpiony będzie na przykład zdrowy energetyk przygotowany na bazie pomarańczy, marchwi i imbiru. – opowiada nam Jarosław Mazur, F&B Manager.

A to już wiesz?  Jeżyki w dużej paczce

Koktajle mają też mnóstwo zalet związanych z ich przyrządzaniem. Najczęściej by stworzyć efektowny koktajl wystarczą trzy proste składniki, trzy minuty i blender. Co więcej, wszystkie smoothies, koktajle i shake’i są łatwe w konsumpcji i można po nie sięgnąć w każdej chwili. Wielość owocowych smaków tworzy niemal nieograniczone możliwości tworzenia nowych kompozycji, dzięki czemu nigdy się nie nudzą.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy