Kultura Wiadomości branżowe

?Legiony Polskie? na znaczku pocztowym

W tym roku mija 100. rocznica utworzenia Legionów Polskich - polskich oddziałów wojskowych, którym początek dała Pierwsza Kampania Kadrowa utworzona 3 sierpnia 1914 w Krakowie z inicjatywy Józefa Piłsudskiego.  Znaczek upamiętniający to wydarzenie jest już dostępny w placówkach Poczty Polskiej i w internetowym sklepie filatelistycznym. Emisję filatelistyczną zaprojektował artysta plastyk Karol Tabaka, natomiast autorem rytu jest Przemysław Krajewski. Znaczek przedstawia zamyślonego Józefa Piłsudskiego na tle fotografii przedstawiającej Drużynę Strzelecką na ćwiczeniach w Zakopanem w 1913r. oraz odznaki: 1.,2., i 3. Brygady Legionów Polskich oraz odznakę Polskiej Organizacji Wojskowej.Znaczek o wartości o wartości 8,50 zł wydrukowano techniką stalorytniczą i rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 54 x 54 mm w bloku 77 x 104 mm, w nakładzie 200.000 szt. blok i 40.000 czarnodruk. Z tej okazji została wydana również koperta FDC i datownik pierwszego dnia obiegu.Znaczek można nabyć w placówkach pocztowych oraz w internetowym sklepie filatelistycznym Poczty Polskiej pod adresem:

W tym roku mija 100. rocznica utworzenia Legionów Polskich – polskich oddziałów wojskowych, którym początek dała Pierwsza Kampania Kadrowa utworzona 3 sierpnia 1914 w Krakowie z inicjatywy Józefa Piłsudskiego.  Znaczek upamiętniający to wydarzenie jest już dostępny w placówkach Poczty Polskiej i w internetowym sklepie filatelistycznym. 

Emisję filatelistyczną zaprojektował artysta plastyk Karol Tabaka, natomiast autorem rytu jest Przemysław Krajewski. Znaczek przedstawia zamyślonego Józefa Piłsudskiego na tle fotografii przedstawiającej Drużynę Strzelecką na ćwiczeniach w Zakopanem w 1913r. oraz odznaki: 1.,2., i 3. Brygady Legionów Polskich oraz odznakę Polskiej Organizacji Wojskowej.

Znaczek o wartości o wartości 8,50 zł wydrukowano techniką stalorytniczą i rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 54 x 54 mm w bloku 77 x 104 mm, w nakładzie 200.000 szt. blok i 40.000 czarnodruk. Z tej okazji została wydana również koperta FDC i datownik pierwszego dnia obiegu.

Znaczek można nabyć w placówkach pocztowych oraz w internetowym sklepie filatelistycznym Poczty Polskiej pod adresem: https://filatelistyka.poczta-polska.pl/sklep_pl/850,1,1000002438,1,18,30


dostarczył infoWire.pl

Źródło Poczta Polska. Dostarczył
A to już wiesz?  Co dzieje się wokół bocianiego gniazda?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy