Styl życia Wiadomości branżowe

Kobieto, rzuć Dymka!

W ciągu ostatnich 2 lat spadła liczba palaczy w Polsce. Jedyną grupą, w której odsetek palących w tym czasie się nie zmniejszył, są kobiety w wieku powyżej 40 lat. Właśnie do nich adresowana jest kampania „Rzuć Dymka”, która ma ułatwić zerwanie z nałogiem.Kobiety te palą już ok. 20 lat, więc nie jest im łatwo zrezygnować z papierosów i mogą nie mieć motywacji – mówi serwisowi infoWire.pl Jan Bondar, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Ma o nią zadbać kampania „Rzuć Dymka”.„Celem akcji jest zachęcenie palących kobiet do podjęcia próby rzucenia palenia oraz ukazanie korzyści z życia bez nałogu” – czytamy na stronie internetowej GIS. „Nie jest to kampania strasząca – bo to nie działa – tylko odwołująca się do chęci, którą może kobiety mają z tyłu głowy, że dobrze byłoby się od Dymka uwolnić, bo ten partner jest już skończony” – wyjaśnia rozmówca.Pomysłodawcy kampanii odnieśli się również do kwestii finansowej. „Papierosy są bardzo drogie, a z badań wynika, że palą nie tylko kobiety

W ciągu ostatnich 2 lat spadła liczba palaczy w Polsce. Jedyną grupą, w której odsetek palących w tym czasie się nie zmniejszył, są kobiety w wieku powyżej 40 lat. Właśnie do nich adresowana jest kampania ?Rzuć Dymka?, która ma ułatwić zerwanie z nałogiem.

Kobiety te palą już ok. 20 lat, więc nie jest im łatwo zrezygnować z papierosów i mogą nie mieć motywacji ? mówi serwisowi infoWire.pl Jan Bondar, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Ma o nią zadbać kampania ?Rzuć Dymka?.

?Celem akcji jest zachęcenie palących kobiet do podjęcia próby rzucenia palenia oraz ukazanie korzyści z życia bez nałogu? ? czytamy na stronie internetowej GIS. ?Nie jest to kampania strasząca ? bo to nie działa ? tylko odwołująca się do chęci, którą może kobiety mają z tyłu głowy, że dobrze byłoby się od Dymka uwolnić, bo ten partner jest już skończony? ? wyjaśnia rozmówca.

Pomysłodawcy kampanii odnieśli się również do kwestii finansowej. ?Papierosy są bardzo drogie, a z badań wynika, że palą nie tylko kobiety zamożne, lecz także średnio i źle sytuowane? ? kontynuuje ekspert. Kampania ma im uświadomić, że zamiast oszczędzać np. na fryzjerze czy kosmetykach, można spróbować zerwać z nałogiem.

Akcja prowadzona jest głównie w środkach masowego przekazu. W 17 wybranych miastach Polski w autobusach i tramwajach wyświetlany był ponadto krótki spot. Według danych dostępnych na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia co roku na raka płuc umiera 4 tys. dorosłych kobiet.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył
A to już wiesz?  Jakie są Twoje postanowienia noworoczne? Skorzystaj z podpowiedzi Samsung

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy