Kultura Wiadomości branżowe

?Muzyka do nakręcenia?: premiera teledysku HOAP

Prezentujemy teledysk do piosenki “New World” zespołu HOAP, który wygrał konkurs na platformie muzycznej NuPlays.pl. Wideo powstało w zaledwie cztery dni w trakcie Audiowizje Festival i zostało zrealizowane przez niezależną ekipę  twórców wyselekcjonowaną przez serwis TLUMTLUM.Warsztaty odbyły się w dniach 21-24 października. Całość prac nad teledyskiem trwała tylko cztery dni. Teledysk jest wspólną pracą ekipy zrekrutowanej przez serwis twórców filmowych TLUMTLUM i prowadzących warsztaty.Jak powstał teledysk?- Wydarzyło się coś niesamowitego. Osoby, które się wcześniej nie

Prezentujemy teledysk do piosenki ?New World? zespołu HOAP, który wygrał konkurs na platformie muzycznej NuPlays.pl. Wideo powstało w zaledwie cztery dni w trakcie Audiowizje Festival i zostało zrealizowane przez niezależną ekipę  twórców wyselekcjonowaną przez serwis TLUMTLUM.

Warsztaty odbyły się w dniach 21-24 października. Całość prac nad teledyskiem trwała tylko cztery dni. Teledysk jest wspólną pracą ekipy zrekrutowanej przez serwis twórców filmowych TLUMTLUM i prowadzących warsztaty.

Jak powstał teledysk?

– Wydarzyło się coś niesamowitego. Osoby, które się wcześniej nie znały, w ciągu czterech intensywnych dni pracy, od scenariusza, poprzez zdjęcia aż do montażu postanowiły założyć zespół filmowy. Nazywają się ?Nie można się nie ruszać?. Zapamiętajcie te nazwiska, będzie o nich głośno: Martyna Kielesińska, Maciej Dydyński, Hubert Patynowski, Michał Dolny. – mówi Jan Okulicz-Kozaryn, producent warsztatów z TLUMTLUM.

– New World jest jednym z ważniejszych naszych utworów i każdy członek zespołu odczytuje go zupełnie inaczej, dlatego wypracowanie wspólnej wizji było bardzo trudnym zadaniem. Scenariusz napisany wspólnie ze świetną, młodą ekipą filmową jest jedną z wielu możliwych interpretacji i zapraszamy do dogłębnego przesłuchania i znalezienia własnej. Praca nad teledyskiem była dla nas czymś zupełnie nowym i mamy nadzieję, że dzięki takim doświadczeniom szerzej spojrzymy na sztuki audiowizualne, co też pozwoli nam tworzyć w przyszłości lepszy materiał. – powiedział Tomasz Kopeć, lider zespołu HOAP.

– Kiedy startował konkurs Muzyka do nakręcenia spodziewałem się, że jeżeli uda nam się doprowadzić do spotkania twórców bardzo dobrej muzyki oraz twórców bardzo dobrych obrazów, powstanie coś naprawdę interesującego. Dziś z dumą prezentujemy efekt ? moim zdaniem zarówno wybrany utwór jak i sam teledysk jest na poziomie profesjonalnych zespołów! ? dodaje Paweł Soproniuk z NuPlays.pl.

Opiekę nad warsztatami sprawował reżyser Filip Syczyński. Opiekę operatorską: Grzegorz Wierzchowski. Za realizację warsztatów odpowiedzialny był TLUMTLUM: Jan Okulicz-Kozaryn (producent), Marta Szarzyńska (kierownik planu). Ekipę prowadzącą uzupełniła aktorka Agnieszka Nawrocka.

A to już wiesz?  Koncert ?Panny Wyklęte ? Wygnane? z okazji Narodowego Święta Niepodległości

– Pomysł reżysera Filipa Syczyńskiego aby dać uczestnikom warsztatów jak największą odpowiedzialność za tworzenie teledysku był trafiony w punkt. Teledysk zrobili nie studenci przyglądający się zza ramienia ale prawdziwi twórcy filmowi – mówi Jan Okulicz-Kozaryn.

Premiera teledysku odbyła się na gali zamknięcia Festiwalu Tofifest.

Jeżeli chcecie usłyszeć zespół na żywo, zapraszamy na koncert HOAP, który odbędzie się 6.11.2014 w warszawskiej Klubokawiarni Chmury.

Informacje o HOAP

HOAP to pierwszy w Polsce, a być może na świeciem przedstawiciel post brit rocka. Połączenie przestrzennej gitary połączonej z shoegaze?owym brudem opakowanej w brytyjską estetykę dało coś, czego jeszcze w muzyce nie było.

Zespół posiada na swym koncie dwa mniejsze wydawnictwa: HOAP EP oraz eii EP i aktualnie pracuje nad materiałem na debiutancki album.

Informacje o NuPlays

NuPlays to platforma do kupowania i sprzedawania muzyki. Oferuje fanom możliwość nabywania muzyki i związanych z nią gadżetów. W NuPlays artyści mogą błyskawicznie tworzyć dla swoich fanów specjalne pakiety cyfrowej muzyki i t-shirtów, aplikacji czy biletów.

Za każdy zakup NuPlays przyznaje kupującym punkty wymienialne na nagrody: sprzęt muzyczny, bilety na koncerty, wydawnictwa itd. Także artyści  mogą obdarować swoich fanów Superofertami: spotkaniem w realu lub przez internet, pamiątkami, biletami z wejściem na backstage itd.

Informacje o TLUMTLUM

TLUMTLUM to nowy serwis gdzie spotykają się twórcy filmowi i marki. Setki twórców tworzy filmy specjalnie dla marek, zdobywa nagrody i buduje swoje profesjonalne portfolio. Marki otrzymują świeże, bliskie ludzkiemu doświadczeniu spoty reklamowe.

Działanie TLUMTLUM opiera się na: tworzeniu konkursów video dla marek, angażowaniu społeczności twórców filmowch gotowych zrealizować video na terenie całej Polski, tworzeniu reklam lokalnych, promujących mniejszych przesiębiorców na YT i FB. Z serwisem współpracują najlepsi twórcy crowdsourcingowego video w Polsce. Startowym projektem serwisu jest konkurs na teledysk do piosenki „No One Knows” Piotrka Lipki: http://tlumtlum.pl/dziewczynyzpolnocy

A to już wiesz?  Luwr to już przeżytek. Sky4Fly przedstawia najdziwniejsze muzea świata

Więcej informacji: http://tlumtlum.pl/

Informacja o projekcie Muzyka do nakręcenia

Muzyka do nakręcenia to wspólne przedsięwzięcie platformy muzycznej NuPlays, platformy TLUMTLUM oraz Audiowizje Festival. Polega na konkursie dla zespołów połączonym z konkursem dla twórców wideo oraz warsztatach wideo. Więcej szczególów można znaleźć w tym wideo oraz w poście na blogu.

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło NuPlays S.A.. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy