Żywność

Olej z lnianki zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany

Olej z lnianki zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany
Wrocław, 12.03.2019 INFORMACJA PRASOWA MARKA: Ol’Vita ASORTYMENT: Olej z lnianki zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany Ol’Vita – 250 ml 100% naturalny Olej z lnianki Ol’Vita zimno

Wrocław, 12.03.2019
INFORMACJA PRASOWA
MARKA: Ol’Vita
ASORTYMENT: Olej z lnianki zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany Ol’Vita – 250 ml

100% naturalny Olej z lnianki Ol’Vita zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany

Olej z lnianki Ol’Vita zimno tłoczony, nieoczyszczony, wytłaczany jest ze starannie wyselekcjonowanych i przebadanych nasion lnianki siewnej znanej też pod nazwą lnicznik siewny. Olej cechuje typowy dla nasion lnianki zapach i nieco korzenny smak oraz żółty kolor. Dzięki zastosowanej metodzie tłoczenia „na zimno” występujące w tym oleju kwasy tłuszczowe i witamina E pozostają w niezmienionej formie. Olej ten jest produktem 100 % naturalnym, charakteryzuje go wysoka zawartość kwasów tłuszczowych omega-3 (około 40 g/ 100 g oleju).
Olej z lnianki zwany jest także olejem rydzowym. Zajmuje drugie miejsce, zaraz po oleju lnianym, wśród olejów z wysoką zawartością kwasów omega 3. Olej rydzowy to bogactwo antyutleniaczy i nienasyconych kwasów tłuszczowych. W swoim składzie zawiera naturalną witaminę E (około 74 mg/100 g oleju), zaliczaną do najważniejszych antyoksydantów.
Olej z lnianki od dawna gościł na polskich stołach, jednak po czasie zapomnienia spowodowanego popularnością rzepaku, wraca teraz przeżywając swój kulinarny renesans. Jest bardzo chętnie wykorzystywany w kuchni, bo prócz wyjątkowych właściwości ma przyjemny, lekko korzenny smak. Idealnie pasuje do śledzi, sałatek, surówek, dresingów, ziemniaków oraz wszelkich dań serwowanych na zimno lub do okraszania po przygotowaniu dań ciepłych. Można go także spożywać bezpośrednio.
Olej z lnianki Ol’Vita to produkt polski, wyróżniony certyfikatem „Doceń polskie” oraz tytułem TOP PRODUKT. Olej ma atrakcyjną cenę, dostępny jest w butelce z ciemnego szkła, które chroni zawartość przed niekorzystnym wpływem światła i czynników zewnętrznych. Olej Ol’Vita dzięki najnowszej, zaawansowanej technologii tłoczenia na zimo, jest zdatny do użycia 6 miesięcy od wytłoczenia, należy jednak pamiętać aby po otwarciu przechowywać go w lodówce. Zaleca się spożywanie dwóch łyżeczek oleju dziennie.

A to już wiesz?  Prażone Orzechy Laskowe

Marka: Ol’Vita
Pojemność: 250 ml
Sugerowana cena: 13 zł
www.Ol’Vita.pl

*Ol’Vita jest polską firmą rodzinną założoną w 2004 roku. Działalność firmy opiera się na pasji i wieloletnim doświadczeniu w przetwórstwie i technologii tłoczenia olejów oraz skupie i kontraktacji nasion. Ol’Vita specjalizuje się głównie w tłoczeniu na zimno najwyższej jakości olejów, wykorzystując do tego najnowsze technologie dostępne na rynku. Wiedza, doświadczenie i zaawansowane technologicznie możliwości wytwarzania pozwalają na uzyskanie produktów o wybitnie wysokiej jakości i stabilności. Aktualnie Ol’Vita posiada w ofercie 40 rodzajów olejów spożywczych zimno tłoczonych, nieoczyszczonych, nierafinowanych. Zdobyły one uznanie i zaufanie zarówno wśród klientów w Polsce, jak i wielu innych krajach. Dodatkowo w ofercie firmy znajduje się szeroki wachlarz nasion, pestek, błonników, białek roślinnych i olejów w kapsułkach, a także ponad 40 naturalnych produktów kosmetycznych, między innymi oleje i olejki kosmetyczne, glinki, peelingi, masła i wiele innych. Misją firmy jest dostarczanie klientom produkty wartościowe, naturalne o wybitnej jakości i bezpiecznym składzie bez udziału konserwantów, sztucznych barwników i aromatów. Ol’Vita systematycznie wspiera rozwój polskiego rolnictwa poprzez współprace z wieloma rolnikami w zakresie kontraktacji nasion do tłoczenia olejów, dlatego tez wiele produktów firmy jest 100 % polskie! W poszukiwaniu i potwierdzaniu wartości odżywczych oraz obecności naturalnych substancji aktywnych definiujących jakość, możliwości i korzyści płynące z korzystania z produktów Ol’Vita, firma stale współpracuje z wyższymi uczelniami i instytutami badawczymi. Sukces firmy i produktów Ol’Vita jest potwierdzony systematycznie zdobywanymi nagrodami i wyróżnieniami, co przekłada się na wciąż rosnące zainteresowanie i ogromne zaufanie klientów.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy