Kultura Wiadomości branżowe

Polski artysta nie samą muzyką żyje

Polski artysta nie samą muzyką żyje
Już dawno minęły czasy, gdy wystarczało samo to, że artysta tworzył muzykę, a mógł żyć jak gwiazda. Branża się zmienia. Coraz częściej znane osoby angażują się w różne przedsięwzięcia, które stają się ich podstawowym źródłem dochodów, umożliwiającym zajmowanie się sztuką.Na całym świecie sprzedaż płyt CD z wolna przechodzi do lamusa. W 2014 r. spadła o 20%. Drugą młodość przeżywają natomiast winyle – kupiliśmy ich o 40% więcej. Płyty gramofonowe to na całym świecie produkty kolekcjonerskie. Często wydaje się je w wersji limitowanej, przez co są cenniejsze dla fanów.W Polsce muzycy nadal grają tradycyjne koncerty i wydają płyty, za które fani potrafią naprawdę słono zapłacić, ale poszukują też alternatywnych źródeł dochodu. „Artyści transmitują swoje koncerty na żywo w internecie, tworzą własne marki, projektują odzież, prowadzą imprezy biznesowe, są organizatorami warsztatów muzycznych” – mówi serwisowi infoWire.pl Paweł Soproniuk z NuPlays.Michał Urbaniak to światowej sławy

Już dawno minęły czasy, gdy wystarczało samo to, że artysta tworzył muzykę, a mógł żyć jak gwiazda. Branża się zmienia. Coraz częściej znane osoby angażują się w różne przedsięwzięcia, które stają się ich podstawowym źródłem dochodów, umożliwiającym zajmowanie się sztuką.

Na całym świecie sprzedaż płyt CD z wolna przechodzi do lamusa. W 2014 r. spadła o 20%. Drugą młodość przeżywają natomiast winyle ? kupiliśmy ich o 40% więcej. Płyty gramofonowe to na całym świecie produkty kolekcjonerskie. Często wydaje się je w wersji limitowanej, przez co są cenniejsze dla fanów.

W Polsce muzycy nadal grają tradycyjne koncerty i wydają płyty, za które fani potrafią naprawdę słono zapłacić, ale poszukują też alternatywnych źródeł dochodu. ?Artyści transmitują swoje koncerty na żywo w internecie, tworzą własne marki, projektują odzież, prowadzą imprezy biznesowe, są organizatorami warsztatów muzycznych? ? mówi serwisowi infoWire.pl Paweł Soproniuk z NuPlays.

Michał Urbaniak to światowej sławy polski muzyk jazzowy i kompozytor. Wielu młodym i utalentowanym osobom dał się też poznać jako organizator Urbanator Days. To warsztaty, na których pod okiem wybitnych artystów światowej sceny można szlifować swoje muzyczne umiejętności. ?Wielu ludzi gra i kocha muzykę, bo ją czuje. Są oni czasem lepsi niż wykształceni muzycy, bo jazzu nie da się nauczyć? ? wyjaśnia Michał Urbaniak. ?Na Urbanator Days spotykamy się, wymieniamy doświadczenia, a na koniec gramy wspólny koncert. Dzięki takim warsztatom każdego roku powstają dwa, trzy zawodowe zespoły? ? dodaje muzyk.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył
A to już wiesz?  Co dzieje się wokół bocianiego gniazda?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy