Aktulności

Sushi z dostawą coraz częstszym wyborem na świętowanie Walentynek

Sushi z dostawą coraz częstszym wyborem na świętowanie Walentynek
Łódź, 13 lutego 2019 r. Informacja prasowa Sushi z dostawą coraz częstszym wyborem na świętowanie Walentynek Z danych PizzaPortal.pl wynika, że Polacy chętnie świętują Walentynki

Łódź, 13 lutego 2019 r.
Informacja prasowa
Sushi z dostawą coraz częstszym wyborem na świętowanie Walentynek
Z danych PizzaPortal.pl wynika, że Polacy chętnie świętują Walentynki w swoich domach. 14 lutego ubiegłego roku serwis zanotował 40 proc. więcej zamówień. Na romantyczną kolację najchętniej wybierane jest sushi i kuchnia tajska.
– Wyszukane menu na walentynkową kolację to od lat standard w niektórych restauracjach. Ten dzień jednak coraz częściej spędzany jest w domu, we dwoje, zamawiając jedzenie z dostawą i unikając tłoku galerii handlowych czy długich kolejek do kina. W ubiegłych latach odnotowaliśmy 40-procentowy wzrost liczby zamówień, w porównaniu do średniej z danego dnia tygodnia. Najdynamiczniej rosły zamówienia sushi i kuchni tajskiej – te kuchnie zamawiane były nawet o 44 proc. chętniej niż zazwyczaj. Nasi klienci zdecydowanie częściej wybierają w ten dzień kuchnie bardziej wyszukane, odpowiednie na specjalną okazję. Przewidujemy, że w tym roku będzie podobnie – komentuje Piotr Kruszyński, CEO PizzaPortal.pl
W ubiegłym roku w dzień Walentynek klienci serwisu zamawiali również pizzę, która od lat jest ulubionym daniem na wynos. Wzrosty zamówień tego włoskiego przysmaku były jednak mniej dynamiczne niż w przypadku kuchni azjatyckich.
***
PizzaPortal.pl jest jednym z największych w Polsce serwisów umożliwiających zamawianie jedzenia online. Działa na rynku od 2010 roku i skupia oferty blisko 4000 restauracji z ponad 300 miast w całym kraju.

A to już wiesz?  More taste, less waste. Trzecia edycja konkursu kulinarnego SSCC w Zamku Topacz

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy