Lodówka Marnowanie jedzenia

Urlop bez niemiłych niespodzianek. Co możemy zrobić, aby ograniczyć marnowanie jedzenia?

Urlop bez niemiłych niespodzianek. Co możemy zrobić, aby ograniczyć marnowanie jedzenia?
Ożarów Mazowiecki, 28 lipca 2021 Informacja prasowa Urlop bez niemiłych niespodzianek. Co możemy zrobić, aby ograniczyć marnowanie jedzenia? Ponad połowa z nas przyznaje się do

Ożarów Mazowiecki, 28 lipca 2021
Informacja prasowa
Urlop bez niemiłych niespodzianek.

Co możemy zrobić, aby ograniczyć marnowanie jedzenia?

Ponad połowa z nas przyznaje się do wyrzucania żywności. Powody są różne: jej zepsucie, przeoczona data ważności, zbyt duża ilość. Sezon urlopowy może nasilać to zjawisko. Już na kilka dni przed planowanym wyjazdem myślami potrafimy być na plaży w górach czy przy hotelowym basenie. Czy nasze zakupy przed urlopem to też tylko te stricte wakacyjne? Czy nasza lodówka po powrocie nie zaskoczy nas niepożądaną zawartością i przykrym zapachem? Nie, jeśli nasz dom także przełączymy w tryb wakacyjny.

Zaplanuj, zredukuj i zamroź
Dobry plan to podstawa. A w tym urlopowym nie powinno zabraknąć punktu: przegląd zawartości lodówki. To ważne, aby uniknąć powakacyjnych problemów z jej opróżnianiem i czyszczeniem. Dlatego odpowiednio wcześniej zredukuj swoją listę zakupów, tak by ograniczyć do minimum ryzyko związane z późniejszym przedwyjazdowym wyrzucaniem produktów spożywczych, których nie będziesz w stanie spożyć przed ich terminem ważności. Co jednak zrobić z już istniejącą nadwyżką żywności? Zamrozić. To najszybszy i najzdrowszy sposób jej przechowywania. Produkty zachowują świeżość, a przy tym większość swoich składników odżywczych. Do zamrażalnika spokojnie możemy schować resztki pieczywa, mięsa, ryb, większość warzyw i owoców, a nawet ziół. Mrozimy zarówno w pojemnikach szklanych jak i plastikowych, sprawdzą się tu również specjalne woreczki, które zajmują mniej miejsca, a są równie skuteczne i wygodne. Takie zapasy posłużą nam po powrocie na szybkie śniadanie czy przekąskę.

Zadziałaj kreatywnie
Nie wszystko da się zamrozić, ale pozostałe w lodówce resztki to baza do najlepszych pomysłów kulinarnych. Z powodzeniem możesz je zagospodarować na stworzenie całkiem ciekawych i smacznych potraw. Nie dasz rady zjeść wszystkiego? Podziel się ze znajomymi, zrób kolację pożegnalną przed wyjazdem, poczęstuj sąsiadów albo przekaż je do lokalnej jadłodzielni. Resztki pieczonego kurczaka sprawdzą się w sałatce czy zapiekance. Niewykorzystany do końca makaron, kasza czy ryż dodane do mięsa to gotowy do zamrożenia i późniejszego wykorzystania farsz. Czerstwe pieczywo w łatwy sposób zamienisz w grzanki, idealne na śniadanie. Resztki wędlin i warzyw posłużą do zrobienia kolorowego omletu. Możliwości są naprawdę nieograniczone, a satysfakcja ogromna. W ten sposób opróżnisz półki w lodówce, a po powrocie bez dodatkowych niespodzianek spokojnie wrócisz do pourlopowej rzeczywistości.

Lodówka na urlopie
Wyłączyć czy nie? Z takim dylematem często mierzymy się tuż przed wyjazdem. Zakręcamy wodę i gaz, odłączamy też pozostałe sprzęty, ale lodówka nawet opróżniona ze wszystkich produktów powinna pozostać podłączona do prądu. W przeciwnym razie może się w niej pojawić pleśń i nieprzyjemny zapach. Nie oznacza to jednak, że nasza chłodziarka nie może mieć urlopu (nawet ta z wypełnionym zamrażalnikiem). Od tego mamy tryb wakacyjny pod postacią technologii umożliwiającej ekonomiczne zużycie energii. Lodówki Gorenje z linii Simplicity wyposażone są w program EcoMode zapewniający energooszczędną pracę urządzenia gdy jesteśmy w podróży czy na wakacjach. Rzadsze otwieranie drzwi chłodziarki zapewnia automatyczne utrzymanie temperatury we wnętrzu na optymalnym poziomie, a to obniża koszty jej eksploatacji. Dodatkowo funkcja Funkcja FastFreeze (szybkiego mrożenia) w lodówkach Gorenje daje nam możliwość szybkiego zamrażania świeżej żywności, a także dłuższe jej przechowywanie, a to gwarancja, że nawet po dłuższym urlopie nasze zapasy dłużej zachowają jakość i świeżość.

Dzięki nowym technologiom zarówno ty jak i twój dom szybko i przede wszystkim bez niemiłych niespodzianek odnajdziecie się w powakacyjnych realiach.
Lodówka NoFrost Plus Lodówka / zamrażarka • NRK6201SYBK cena: 2 229,00

Zamrażarka NoFrost Zamrażarka szufladowa • FNI5182A1 cena: 3 248,95
Lodówka do zabudowy NoFrost DualAdvance Lodówka / zamrażarka • NRKI4182A1 cena: 2 599,00