Konsumpcja Wiadomości branżowe

Uważaj, jak karmisz swoje zwierzę

Kot do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje do ośmiu posiłków dziennie. Natomiast pies – wbrew powszechnym praktykom – maksymalnie dwa. Nie popełniajmy błędów i odżywiajmy naszych pupilów racjonalnie.Każde zwierzę potrzebuje pełnowartościowego jedzenia. „W pokarmie powinny znajdować się wszystkie niezbędne składniki, tj. białko, witaminy i minerały” – mówi serwisowi infoWire.pl Michał Ceregrzyn, kierownik naukowy ds. żywienia zwierząt z Mars Polska. Najlepsze są karmy produkowane zgodnie z precyzyjnymi recepturami. Dlatego sprawdzajmy skład zamieszczony na etykiecie. Będziemy mieć wtedy pewność, że dany produkt jest odpowiedni. „Resztki obiadu czy inne drobne przekąski mogą nie dostarczyć wszystkich potrzebnych składników żywieniowych albo dostarczyć ich za dużo” – przestrzega ekspert.Zwierzęta, szczególnie psy, lubią jeść to co my. Nie dlatego, że czują instynktem zapotrzebowanie na takie pożywienie. Zdaniem Michała Ceregrzyna to raczej zachowanie społeczne: „zaliczają nas do swojego stada i jeżeli nam coś smakuje, również chcą tego spróbować”. Psy i koty absolutnie nie powinny

Kot do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje do ośmiu posiłków dziennie. Natomiast pies ? wbrew powszechnym praktykom ? maksymalnie dwa. Nie popełniajmy błędów i odżywiajmy naszych pupilów racjonalnie.

Każde zwierzę potrzebuje pełnowartościowego jedzenia. ?W pokarmie powinny znajdować się wszystkie niezbędne składniki, tj. białko, witaminy i minerały? ? mówi serwisowi infoWire.pl Michał Ceregrzyn, kierownik naukowy ds. żywienia zwierząt z Mars Polska. Najlepsze są karmy produkowane zgodnie z precyzyjnymi recepturami. Dlatego sprawdzajmy skład zamieszczony na etykiecie. Będziemy mieć wtedy pewność, że dany produkt jest odpowiedni. ?Resztki obiadu czy inne drobne przekąski mogą nie dostarczyć wszystkich potrzebnych składników żywieniowych albo dostarczyć ich za dużo? ? przestrzega ekspert.

Zwierzęta, szczególnie psy, lubią jeść to co my. Nie dlatego, że czują instynktem zapotrzebowanie na takie pożywienie. Zdaniem Michała Ceregrzyna to raczej zachowanie społeczne: ?zaliczają nas do swojego stada i jeżeli nam coś smakuje, również chcą tego spróbować?. Psy i koty absolutnie nie powinny dostawać czekolady. ?Zawiera ona teobrominę, substancję nieszkodliwą dla ludzi, ale niebezpieczną dla zwierząt, ponieważ nie potrafią jej trawić? ? wyjaśnia weterynarz. W skrajnym przypadku jedna tabliczka czekolady wystarczy, żeby spowodować śmierć zwierzęcia.

Skąd wiedzieć, że nasz pupil jest dobrze odżywiony? Trzeba obserwować, co i jak chętnie je oraz co jaki czas się wypróżnia. ?Jeśli ma biegunkę, wydala za często lub zbyt obficie, możemy mieć pewność, że popełniamy jakiś błąd w jego żywieniu? ? mówi Michał Ceregrzyn.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył
A to już wiesz?  Sala operacyjna zamiast gimnastycznej, czyli zrzucanie kilogramów za pomocą skalpela

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy