Kultura Wiadomości branżowe

Filmowe murale na ścianach Centrum Technologii Audiowizualnych

Filmowe murale na ścianach Centrum Technologii Audiowizualnych
W Centrum Technologii Audiowizualnych rozpoczęły się prace nad stworzeniem galerii filmowych murali. Cztery ścienne obrazy, które ozdobią wnętrza budynku CeTA, to projekty studentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Kolorowe murale poświęcone będą filmom i twórcom, związanym z Wytwórnią Filmów Fabularnych, której CeTA jest sukcesorem.Galerię filmowych murali objęło patronatem honorowym Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wsparły marki Dekoral Professional i Sigma Coatings, należące do firmy PPG Deco Polska. Projekty murali, które ozdobią wnętrza siedziby Centrum Technologii Audiowizualnych przygotowali studenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych: Agata Filip, Marta Keler i Szymon Buła.- Każdy z trójki młodych artystów z Pracowni Malarstwa Architektonicznego i Sztuki w Przestrzeni Publicznej opracował wstępnie cztery propozycje – wszystkie odnosiły się do dorobku polskiej kinematografii i działalności WFF. Przedstawiały reżyserów związanych z Wrocławiem oraz sceny, a także bohaterów z filmów, które powstawały na Dolnym Śląsku – tłumaczy as. Joanna Pałys z

W Centrum Technologii Audiowizualnych rozpoczęły się prace nad stworzeniem galerii filmowych murali. Cztery ścienne obrazy, które ozdobią wnętrza budynku CeTA, to projekty studentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Kolorowe murale poświęcone będą filmom i twórcom, związanym z Wytwórnią Filmów Fabularnych, której CeTA jest sukcesorem.

Galerię filmowych murali objęło patronatem honorowym Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wsparły marki Dekoral Professional i Sigma Coatings, należące do firmy PPG Deco Polska. Projekty murali, które ozdobią wnętrza siedziby Centrum Technologii Audiowizualnych przygotowali studenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych: Agata Filip, Marta Keler i Szymon Buła.

Każdy z trójki młodych artystów z Pracowni Malarstwa Architektonicznego i Sztuki w Przestrzeni Publicznej opracował wstępnie cztery propozycje ? wszystkie odnosiły się do dorobku polskiej kinematografii i działalności WFF. Przedstawiały reżyserów związanych z Wrocławiem oraz sceny, a także bohaterów z filmów, które powstawały na Dolnym Śląsku ? tłumaczy as. Joanna Pałys z ASP.

– Połączenie najbardziej rozpoznawalnych tytułów filmowych oraz twarzy polskiego kina, takich jak Stanisław Tym czy Kazimierz Kutz, to doskonały pomysł, aby w oryginalny sposób przypomnieć o wieloletniej działalności Wytwórni Filmów Fabularnych w stolicy Dolnego Śląska ? mówi Piotr Nowacki, Brand Manager marki Dekoral Professional i Sigma Coatings, PPG Deco Polska. – Mamy nadzieję, że galeria murali stanie się ważnym punktem na filmowej mapie Polski i przybliży bogatą historię kinematografii, która tak mocno łączy się z Wrocławiem.

Projekt galerii powstał z okazji obchodzonej w tym roku rocznicy 60-lecia filmu na Dolnym Śląsku. Pierwszy film zrealizowany został w 1954 r., a we wrocławskiej Wytwórni powstało łącznie ponad 500 produkcji. Co ważne, malowane na ścianach siedziby CeTA murale, wybrane zostały w internetowym głosowaniu, w którym udział wzięło ponad 2500 osób ? mówi dr Robert Banasiak, dyrektor CeTA.

Do przygotowania murali w Centrum Technologii Audiowizualnych zastosowano produkty marek Dekoral Professional, Sigma Coatings oraz Dekoral Gold, których producentem jest firma PPG Deco Polska. Patronem medialnym inicjatywy jest portal Rynekisztuka.pl.

A to już wiesz?  Gdy jeden partner to za mało...


dostarczył infoWire.pl

Źródło Dekoral Professional. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy