Rozrywka

Jak nauczyć dzieci jeść zdrowo

Jak nauczyć dzieci jeść zdrowo
Informacja prasowa Warszawa, 21 listopada 2018 Jak nauczyć dzieci jeść zdrowo Otyłość to jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych dotykający współczesnego społeczeństwa. Sprawa wydaje się jeszcze

Informacja prasowa
Warszawa, 21 listopada 2018

Jak nauczyć dzieci jeść zdrowo

Otyłość to jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych dotykający współczesnego społeczeństwa. Sprawa wydaje się jeszcze poważniejsza, gdy w grę wchodzi otyłość wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, a według prognoz Światowej Organizacji Zdrowia, do 2025 roku może ich być na świecie ponad 70 milionów. Jak sobie z tym radzić i zachęcić pociechę do zdrowego żywienia, pokazując jej tym samym, że warzywa i owoce nie muszą być bezbarwne i niesmaczne?
Według raportu przedstawionego przez Światową Organizację Zdrowia, liczba dzieci, których dotyczy otyłość rośnie w zastraszającym tempie. W Europie problem ten dotyka przeciętnie jedną na pięć dziewczynek oraz jednego na trzech chłopców w wieku od sześciu do dziewięciu lat. Eksperci zgodnie twierdzą, że jest to jedyna choroba przewlekła, aż tak bardzo rozpowszechniona wśród dzieci w wieku szkolnym, a tym samym jeden z najpoważniejszych czynników powodujących poważne, długotrwałe choroby takie jak cukrzyca typu 2, astma, nadciśnienie tętnicze, nowotwory czy też problemy z koncentracją i nauką oraz ogólną kondycją psychiczną, zwłaszcza u nastolatków. Jak zatem zadbać o to, aby Twoje dziecko rozwijało się prawidłowo, zdrowo jedząc i uprawiając sport?
Z pomocą przychodzi akcja Beko #JedzJakMistrz, do której marka zaprosiła piłkarzy i dietetyków FC Barcelony. Wychodząc z założenia, że zdrowego odżywiania uczymy się w domu, sportowcy i dietetycy hiszpańskiego klubu pokazują co jedzą na co dzień, aby mieć siłę nie tylko na boisku, ale także poza nim. Sama akcja ma na celu edukację najmłodszych i ich rodziców, a tym samym propagowanie zdrowego stylu życia. Zawodnicy hiszpańskiego klubu opowiadają o swoich perypetiach związanych z odżywaniem, historiach z dzieciństwa i tym, jak codzienna dawka warzyw i owoców pomogła im zarówno w karierze jak i codziennym życiu. Sportowcy zachęcają także do przygotowywania ich ulubionych posiłków według przepisów dostępnych na stronie Beko w zakładce Jedz Jak Mistrz, wspominając przy tym jak zaangażować dziecko do wspólnego gotowania pokazując mu, że ze składników, które na co dzień nie wydają

A to już wiesz?  36 kilogramów chleba zjada rocznie statystyczny Polak: jak wybrać ten najzdrowszy?

się atrakcyjne można wyczarować smaczne potrawy bogate w witaminy i składniki odżywcze. Według badań przeprowadzonych przez Beko, wspólne gotowanie to najpopularniejszy sposób na zachęcenie dzieci do jedzenia zdrowych posiłków i wybiera go, aż 59 % rodziców. Ważne jest także komponowanie atrakcyjnych wizualnie dań (46%) oraz pozwalanie, aby dziecko samo wybierało swoje ulubione dania, spośród zdrowych posiłków (45%). Coraz istotniejsze stają się również rozmowy o zdrowiu i zdrowym jedzeniu (40%), które często przeprowadzane są w formie zabawy lub ciekawostek.
W swojej akcji Beko i zawodnicy FC Barcelona zachęcają najmłodszych, by sięgali po wartościowe produkty i przekonują, że dieta i ruch to podstawa. Przykładem mają być dla nich hiszpańskie gwiazdy piłki nożnej, bo które dziecko nie uwierzy, że dzień bez owoców i warzyw to dzień stracony, gdy przekonuje je do tego Messi? A czy mały fan piłki nożnej nie zje warzywa, którego zwykle nie lubił, słysząc jak bardzo lubi je Gerard Piqué? Beko swojej akcji nie zapomina także o rodzicach, dostarczając im inspiracji w zakresie zdrowego i pomysłowego gotowania, podsuwając im pełnowartościowe i smaczne przepisy, ale także udzielając niezbędnych informacji o żywieniu najmłodszych.

Dodatkowe informacje o marce BEKO
Beko to druga największa w Europie marka, która w swojej ofercie posiada wszystkie niezbędne sprzęty domowe m.in.: pralki, lodówki, piekarniki, zmywarki do naczyń, telewizory czy kuchenki elektryczne. Od 2014 roku oficjalny sponsor klubu piłkarskiego FC Barcelona, a od 1 lipca 2018 roku – jego Główny Partner. W 2018 roku Beko zainicjowało kampanię społeczną „Jedz jak Mistrz” z udziałem piłkarzy FCB, która ma na celu pomoc rodzicom w zdrowszym żywieniu dzieci (www.beko.pl/jedzjakmistrz).

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy