Rozrywka

Jak się bawić w Andrzejki?

Jak się bawić w Andrzejki?
Informacja prasowa Poznań, 21 listopada 2018 r. Jak się bawić w Andrzejki? Andrzejki, przypadające w nocy z 29 na 30 listopada, to doskonały czas na

Informacja prasowa
Poznań, 21 listopada 2018 r.

Jak się bawić w Andrzejki?

Andrzejki, przypadające w nocy z 29 na 30 listopada, to doskonały czas na zabawę w przepowiadanie przyszłości. Jest to również ostatni moment na organizację imprez i potańcówek przed rozpoczynającym się okresem adwentu, zapowiadającym Boże Narodzenie. Warto więc w gronie rodziny lub przyjaciół przeprowadzić kilka zabaw, które pozwolą nam spędzić miło ten czas.

Jedną z popularnych zabaw andrzejkowych jest wróżenie z fusów. Tak zwana tasseomancja była popularna już w XVII wieku i na dobre zagościła w kulturze angielskiej, szkockiej i irlandzkiej. Eksperci marki Akbar przygotowali kilka porad i przepisów na herbaty, które nie tylko pomogą nam odczytać przyszłość, ale również w smaczny sposób urozmaicą nasze spotkanie z przyjaciółmi.

Własna kompozycja
Jeśli chcemy, aby wróżenie z fusów było nie tylko zabawą, ale również kulinarnym doznaniem, warto przygotować ciekawe dodatki i pozwolić, aby każdy z gości skomponował swoją ulubioną mieszankę. Podstawą każdej herbaty powinny być dobre jakościowo liście. Dobrze jest więc zwrócić uwagę na czarne herbaty pochodzące ze Sri Lanki. Ich bogaty aromat i szlachetna, czerwona barwa będą doskonałym urozmaiceniem wieczoru. Na stole powinny się także znaleźć produkty, które pozwolą nam osłodzić napój, jak np.: brązowy cukier, miód, syrop owocowy czy melasa. Dla miłośników korzennych smaków warto przygotować cynamon, goździki, anyż czy kardamon. Amatorzy słodkości powinni mieć możliwość wyboru z suszonych i kandyzowanych owoców, natomiast tych, którzy lubią niecodzienne smaki, zachęćmy do sięgnięcia po pieprz kajeński, chili czy imbir. Nie powinno również zabraknąć klasycznych dodatków, takich jak cytryna czy pigwa.

Parzenie
Kiedy każdy skomponuje już swoją ulubioną lub, do czego zachęcamy, zaskakującą mieszankę, należy odpowiednio napar zaparzyć. W czajniczku postawmy gorącą, ale nie wrzącą wodę, która również będzie przygotowana w odpowiedni sposób. Woda powinna być przefiltrowana i bogata w tlen. Pamiętajmy, że to właśnie proces gotowania wody pozbawia jej tlenu. Z tego powodu woda do przygotowania herbaty powinna być za każdym razem zmieniana, aby mieć pewność, że była przegotowana tylko raz. Herbatę parzymy od 3 do 5 minut, przykrywając filiżankę spodkiem. Po tym czasie napój jest gotowy do spożycia.

A to już wiesz?  Kwitnąca wiosna na talerzu, czyli kwiaty w menu

Wróżenie
Teraz pozostaje nam najprzyjemniejsza część całej zabawy. Picie i interpretowanie kształtów powstałych z fusów. Kiedy opróżnimy już filiżankę i na dnie pozostaną jedynie fusy, to odwracamy kubek na spodek tak, aby wypadły z niego liście. Odstawiamy kubek i patrzymy, jakie kształty ułożyły się na spodku. Poniżej kilka przykładowych interpretacji:

Samochód/pociąg/statek – symbolizuje podróż
Serce – oznacza miłość i szczęście
Moneta – przepowiada nagły przypływ gotówki lub udane inwestycje
But – wróży zmiany w życiu lub naukę
Góry – symbolizują pewne problemy, przeciwności losu
Most – to ważne decyzje, które w najbliższym czasie trzeba będzie podjąć
Pierścionek – rychłe oświadczyny lub zamążpójście
Zegarek – oznacza realizację planowanych przedsięwzięć
Okulary – spotkanie dawno niewidzianej osoby
Butelka – spotkanie z przyjaciółmi
Strzykawka/ stetoskop – możliwe problemy zdrowotne

Oczywiście możemy sami interpretować kształty, które uformowały się na spodkach. Pamiętajmy, że jest to zabawa, więc możemy popuścić wodze fantazji. Kto wie, może wywróżymy sobie egzotyczne podróże, wygraną na loterii lub upragniony awans?

Herbata Akbar dostępna jest w sklepie internetowym www.sklep.smacznego.pl
Więcej informacji na temat marki Akbar, znaleźć można na stronie www.akbar.pl

Więcej informacji o Akbar:
Akbar to mieszanka wyśmienitych herbat, pochodzących z najczystszych plantacji na świecie – górzystych, zachodnich stoków Sri Lanki. To, co ją wyróżnia to intensywnie czerwona, szlachetna barwa i cudowny, głęboki aromat, charakterystyczny dla wysokogórskich gatunków. O jej wyjątkowości świadczy cejloński lew, który znajduje się na każdym opakowaniu herbat Akbar i gwarantuje, że jest ona w 100% herbatą cejlońską. Nad całym procesem upraw, zbiorów i pakowania herbat Akbar, od ponad pięciu pokoleń czuwa Akbar Brothers. Jest to rodzinna firma, która dzięki nowoczesnej technologii przetwarzania i pakowania, potrafi zamknąć w pudełku cały aromat i bogactwo smaku cejlońskich liści herbacianych. To właśnie tym procesom zawdzięczamy szlachetną barwę i głęboki aromat herbaty Akbar. Dystrybutorem marki w Polsce jest firma Levant Foods, która oferuje czarne, cejlońskie herbaty w trzech odsłonach: Pure Ceylon, Earl Grey oraz Gold.

A to już wiesz?  Rozgrzewające napoje na bazie herbaty dla dzieci

Więcej informacji o LEVANT Foods:
LEVANT FOODS- importer, eksporter i producent najwyższej jakości produktów spożywczych – to firma z ponad 25-letnią tradycją. Odkąd powstała w 1991 r., stała się ważnym partnerem handlowym dla polskich i zagranicznych firm. Dynamiczny rozwój i przemyślana polityka firmy sprawiły, że zaufali nam znani i cenieni światowi producenci artykułów spożywczych, z którymi współpracujemy na zasadach wyłączności. Wysoką pozycję rynkową firmy potwierdzają liczne wyróżnienia, m.in.: uzyskany wielokrotnie tytuł „Gazele Biznesu”, certyfikat D&B – „Przejrzysta firma” oraz członkostwo w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
Więcej informacji na temat marki, znaleźć można na stronie www.levant.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy