Kuchnia

Karp niezbędny w Wigilię

Karp niezbędny w Wigilię
Karp niezbędny w Wigilię Karp na wigilijnym stole to synonim tradycji ? jako pierwszy przychodzi na myśl, gdy kompletujemy bożonarodzeniowy jadłospis. Jest smaczny i łatwo

Karp niezbędny w Wigilię

Karp na wigilijnym stole to synonim tradycji ? jako pierwszy przychodzi na myśl, gdy kompletujemy bożonarodzeniowy jadłospis. Jest smaczny i łatwo go przygotować. Jeśli jednak przyrządzamy go w klasyczny sposób, na patelni, nie unikniemy pryskającego po kuchni tłuszczu oraz długo utrzymującego się charakterystycznego zapachu. Dlatego karpia warto przyrządzić w inny sposób ? znacznie zdrowszy i jeszcze pyszniejszy. Marka Jan Niezbędny podpowiada jakie kuchenne akcesoria pomogą nam przygotować karpia szybko i sprawnie, a przede wszystkim zdrowo.

1. Zmywak kuchenny. Wydaje się, że to ostatnia rzecz, jakiej użylibyśmy do przygotowania świątecznej ryby? Nic bardziej mylnego! Zwykły uniwersalny zmywak kuchenny doskonale sprawdzi się przy usuwaniu łusek z ryby. Jego szorstka strona pomoże szybko i sprawnie pozbyć się łusek, dlatego to właśnie od niego warto zacząć przygotowywanie wigilijnej potrawy.

2. Papier do pieczenia ? to alternatywa dla smażenia ryby w głębokim tłuszczu. Wystarczy przyprawioną rybę położyć na papierze do pieczenia, a następnie zamnąć w piekarniku i piec około 30 minut w 180 stopniach. Papier całkowicie spełnia swoją rolę, dlatego też możemy zrezygnować z oleju. Tak przygotowany karp jest nie tylko zdecydowanie zdrowszy i mniej tłusty, ale dodatkowo ma chrupiącą skórkę i miękki, soczysty środek.

3. Torebki do smażenia ? to alternatywa dla tych, którzy jednak obstają przy tradycyjnej i najszybszej formie przygotowywania ryby, czyli smażeniu, ale chcieliby odżywiać się zdrowiej. Takie specjalne torebki mają tę przewagę nad klasycznym smażeniem na patelni, że dzięki nim nie potrzebujemy już oleju. Wystarczy kawałki karpia zamknąć w torebce, a następnie położyć na rozgrzanej patelni. Papier nie przyklei się do ryby, dlatego zdejmiemy ją z patelni szybko i sprawnie. Dzięki torebce do smażenia nasz karp pozostanie w jednym kawałku i będzie estetycznie prezentował się na talerzu.

A to już wiesz?  Jak optymalnie zapełnić zmywarkę? Jak wyczyścić zmywarkę? Zmywarkowy tetris

Zmywaki kuchenne, pojemniki szklane, folię aluminiową oraz torebki do smażenia posiada w swojej ofercie marka Jan Niezbędny. Wszystkie produkty są na tyle uniwersalne, że przydadzą się nie tylko podczas przygotowań do Świąt, ale również w kuchni na co dzień.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy