Produkty

Kaszki „Pełnia zbóż” bez dodatku cukru

Kaszki „Pełnia zbóż” bez dodatku cukru
Do oferty marki Gerber dołączyła nowa linia produktów: 7 kaszek „Pełnia zbóż” bez dodatku cukru* dla niemowląt po 4. i 6. miesiącu oraz małych dzieci. Jest to odpowiedź na poszukiwanie produktów pełnych zbóż, odpowiednich dla niemowląt i małych dzieci. Dzięki nowym kaszkom wybór produktów zbożowych – który często stanowi wyzwanie dla rodziców na początku rozszerzania diety maluszka – będzie prostszy.*zawierają naturalnie występujące cukry pochodzące ze składników, głównie zbóż i

Informacja prasowa
Warszawa, 26.03.2020

NOWOŚĆ od Gerber:
Kaszki „Pełnia zbóż” bez dodatku cukru*

Do oferty marki Gerber dołączyła nowa linia produktów: 7 kaszek „Pełnia zbóż” bez dodatku cukru* dla niemowląt po 4. i 6. miesiącu oraz małych dzieci. Jest to odpowiedź na poszukiwanie produktów pełnych zbóż, odpowiednich dla niemowląt i małych dzieci. Dzięki nowym kaszkom wybór produktów zbożowych – który często stanowi wyzwanie dla rodziców na początku rozszerzania diety maluszka – będzie prostszy.

Produkty zbożowe to ważny element diety dziecka. Wprowadza się je do jadłospisu maluszka m.in. po to, by pomóc zaspokoić jego rosnące zapotrzebowanie energetyczne i uczyć dziecko nowych smaków. Zboża można podawać pod postacią różnych produktów, jednak niemowlę jako pierwsze zwykle poznaje właśnie kaszki. Wynika to głównie z ich konsystencji, dobrze dopasowanej do potrzeb
i możliwości dziecka na etapie rozszerzania diety.

Jaka powinna być kaszka dla maluszka?
• Naturalna, obejmująca także zboża z pełnego przemiału oraz charakteryzująca się „czystym”, prostym składem, który rodzic w pełni rozumie;
• bez dodatku cukru, żeby maluszek mógł poznać naturalny smak zbóż;
• zdrowa, czyli zawierająca ważne składniki odżywcze, wspierające rozwój dziecka;
• ciekawa pod względem składu, np. obejmująca różne rodzaje zbóż, także te rzadziej kojarzone z dietą najmłodszych, jak orkisz czy żyto.
Kaszki Gerber „Pełnia zbóż” to odpowiedź na te potrzeby.

Nowe kaszki Gerber
Linia kaszek Gerber „Pełnia zbóż” to 7 zbożowych propozycji dla niemowląt po 4. i 6. miesiącu oraz małych dzieci. Podobnie jak wszystkie produkty Gerber, spełniają one rygorystyczne wymagania żywności dla niemowląt i małych dzieci, które potwierdza ikona wieku podawania na każdej etykiecie.

Nowe kaszki „Pełna zbóż” są:

• pełne zbóż – zawierają nawet do 8 różnorodnych ziaren tak, by maluszek mógł w pełni korzystać z dostępnego bogactwa zbóż. Co ważne, zboża te, zanim trafią do produktów, muszą pozytywnie przejść nawet ponad 100 testów jakości;
• pełne smaku – nie zawierają dodatku cukru*, więc smak zawdzięczają naturze: zbożom, mleku i owocom;
• pełne wartości odżywczych – zawarte w kaszkach zboża dostarczają węglowodanów,
a witamina B1* pomaga uwalniać z nich energię niezbędną do poznawania świata. Kaszki wzbogacone zostały również m.in. w żelazo, ważne dla rozwoju poznawczego.
• pełne ziarna** – tworząc linię „Pełnia zbóż” wykorzystano m.in. pełnoziarnisty owies. Oznacza to, że maluszek może korzystać ze składników zawartych w całym ziarnie, także w bogatej w składniki mineralne łusce.

A to już wiesz?  Kasze w diecie przyszłej mamy

W skład nowej linii wchodzą zarówno produkty bezglutenowe jak i glutenowe, odpowiednie do przygotowania na mleku modyfikowanym lub na wodzie:

• Kaszka „Manna” z mlekiem na początek rozszerzania diety;
• „Owsianka” z mlekiem, czyli kaszka mleczna owsiano-pszenno-żytnia;
• Kaszka ze śliwką, owsiano-pszenna, która urozmaici dietę dziecka o suszone owoce w wersji odpowiedniej dla maluszka;
• Kaszka 5 zbóż z lipą, jako propozycja na zdrową kolację;
• Kaszka 8 zbóż, zawierająca m.in. proso, z którego otrzymuje się kaszę jaglaną;
• Kaszka 8 zbóż z bananem, łącząca różnorodność zbóż z owocami;
• Kaszka kukurydziano-ryżowa, bez glutenu.
*zawierają naturalnie występujące cukry pochodzące ze składników, głównie zbóż i mleka
**dotyczy kaszek zawierających w składzie owies

Ważna informacja
W okresie pierwszych 6 miesięcy życia dziecka zalecane jest wyłączne karmienie piersią. Po tym okresie należy rozpocząć wprowadzanie żywności uzupełniającej o odpowiedniej wartości odżywczej przy jednoczesnej kontynuacji karmienia piersią do ukończenia przez dziecko 2 lat i dłużej. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, dlatego czas wprowadzenia posiłków uzupełniających należy skonsultować z lekarzem lub położną.

O Nestlé Polska S.A.
Nestlé Polska S.A. to, należący do grona liderów, producent m.in. produktów dla niemowląt i małych dzieci.
W portfolio firmy znajdują się m.in. mleka modyfikowane, kleiki, kaszki, dania w słoiczkach, soki i nektary, deserki i przekąski dostępne pod markami NAN 2, LITTLE STEPS 2, Gerber, Gerber Organic, Nestlé, BOBO FRUT, Yogolino czy Sinlac. Naszym celem jest nie tylko wspomagać rodziców w trosce o żywienie i zdrowie ich dzieci, ale także edukować ich w zakresie znaczenia diety dla prawidłowego rozwoju i wzrostu maluchów oraz zasad jej właściwego bilansowania.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy