Kultura Wiadomości branżowe

Kinowe wrażenia w naszym salonie

Nasze kino domowe – nasze zasadyOd czasu gdy na początku XX wieku upowszechniły się sale projekcyjne, oglądanie filmów stało się jedną z najpopularniejszych form relaksu na świecie. Co roku multipleksy odnotowują ogromne dochody, dzięki seansom wypełnionych tłumami. Do kin zawsze przyciągały nas premierowe tytuły oraz wysokiej jakości obraz i otaczający nas dźwięk. Coraz łatwiej podobne warunki możemy własnym sumptem osiągnąć w domowym zaciszu.Jeszcze pewien czas temu, zagwarantowanie sobie w domu filmowych wrażeń porównywalnych z tymi kinowymi wydawało się nieosiągalne. Coraz szybszy rozwój technologii, wprowadzane innowacje w zakresie sprzętu RTV oraz ich powszechny dostęp sprawiają, że dziś świetny obraz i oszałamiający dźwięk nie jest już tylko domeną sali kinowej.Po pierwsze, na wyciągnięcie ręki dostępna jest już technologia, która zagwarantuje nam świetny obraz podczas domowych seansów. Telewizory wyświetlające obraz w rozdzielczości Ultra High Definition (4K), czterokrotnie większej niż dotychczasowy standard Full HD, są już powszechnie dostępne w każdym sklepie z elektroniką. W

Nasze kino domowe ? nasze zasady

Od czasu gdy na początku XX wieku upowszechniły się sale projekcyjne, oglądanie filmów stało się jedną z najpopularniejszych form relaksu na świecie. Co roku multipleksy odnotowują ogromne dochody, dzięki seansom wypełnionych tłumami. Do kin zawsze przyciągały nas premierowe tytuły oraz wysokiej jakości obraz i otaczający nas dźwięk. Coraz łatwiej podobne warunki możemy własnym sumptem osiągnąć w domowym zaciszu.

Jeszcze pewien czas temu, zagwarantowanie sobie w domu filmowych wrażeń porównywalnych z tymi kinowymi wydawało się nieosiągalne. Coraz szybszy rozwój technologii, wprowadzane innowacje w zakresie sprzętu RTV oraz ich powszechny dostęp sprawiają, że dziś świetny obraz i oszałamiający dźwięk nie jest już tylko domeną sali kinowej.

Po pierwsze, na wyciągnięcie ręki dostępna jest już technologia, która zagwarantuje nam świetny obraz podczas domowych seansów. Telewizory wyświetlające obraz w rozdzielczości Ultra High Definition (4K), czterokrotnie większej niż dotychczasowy standard Full HD, są już powszechnie dostępne w każdym sklepie z elektroniką. W połączeniu z rosnącą w popularność zakrzywioną formą ekranu telewizorów, efekty są naprawdę oszałamiające. Pierwszy telewizor UHD z zakrzywionym ekranem wprowadziła na rynek w tym roku firma Samsung. Wprowadzenie zakrzywionych ekranów nie było zabiegiem przypadkowym czy też mającym funkcjonować jako ciekawostka. Zmieniony kształt ekranu jest wynikiem analiz przeprowadzonych przez inżynierów firmy Samsung. Po setkach kinowych seansów, stwierdzili oni, że krzywizna ekranu kinowego jest źródłem lepszych wrażeń ? obrazu otaczającego widza oraz optymalnych kątów widzenia, niezależnie od zajmowanego na sali miejsca. Dzięki temu rozwiązaniu, oglądanie filmów na telewizorze Samsung HU8500 dostarcza wrażeń porównywalnych z kinowymi.

Drugim aspektem, który przemawiał za wybraniem się do kina był zawsze dźwięk. Otaczający nas z każdej strony dźwięk przestrzenny, o mocy tak potężnej że drżeliśmy w fotelu do niedawna mogliśmy doświadczyć tylko w trakcie seansu kinowego. Od połowy lat 90 ubiegłego wieku stale rozwija się technologia kina domowego. Widać to po naszych salonach, w których coraz częściej pojawiają się systemy audio, które umilają nam oglądaniem filmów. Wybór sprzętu jest niezwykle szeroki ? od prostych zestawów 2.1, aż do rozbudowanych 7.1 o potężnej mocy ponad 1000W z takimi funkcjami jak skalowanie obrazu do rozdzielczości UHD, jak np. model Samsung HT-H7750. Liczba dostępnych konfiguracji zapewnia na tyle szerokie zróżnicowanie, że każdy użytkownik będzie w stanie dobrać sprzęt audio odpowiadający jego potrzebom oraz dostępnej przestrzeni w domu.

A to już wiesz?  Relaks zamiast papierosa - komentarz eksperta na "Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu"

Połączenie najwyższej jakości obrazu z krystalicznie czystym i potężnym dźwiękiem sprawia, że niezwykle łatwo możemy w domu osiągnąć podobne wrażenia co na sali kinowej. Kolejnym argumentem przemawiającym za kompletowaniem własnego zestawu kina domowego, jest fakt że nowości filmowe coraz szybciej dostępne są w serwisach VOD, a Polacy coraz chętniej korzystają z tego rozwiązania. Badania wskazują, że już w 2013 roku niemal 10 milionów polskich widzów oglądało filmy za pośrednictwem serwisów i aplikacji typu Video On Demand.* Treści w aplikacjach VOD są także dostępne w rozdzielczości Ultra High Definition ? tak jak w aplikacji Smart TV Strefa VOD UHD, pierwszej w Polsce i Europie oferującej dostęp do filmów w tej rozdzielczości. Zawiera ona obecnie 14 filmów w rozdzielczości 4K i w najbliższym czasie zostanie rozbudowana. Zawartość aplikacji jest dostępna za darmo dla właścicieli telewizorów UHD firmy Samsung. Oglądanie filmów w domowym zaciszu jest też często o wiele bardziej komfortowe niż w kinie. Dzięki dopasowanemu do naszych potrzeb zestawowi kina domowego, w niepamięć odejdą także uciążliwi towarzysze seansu zbyt głośno chrupiący popcorn czy rozmawiający w trakcie filmu. Nasze kino domowe ? nasze zasady.

*Badanie ?Siła uVODzenia? przeprowadzone przez Gfk Polonia na zlecenie firmy Atmedia. http://atmedia.pl/files/163/30/96/gfk_sic582auvodzeniakluczowewnioskibadaniavoddlaatmedia.pdf


dostarczył infoWire.pl

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy