Kultura Wiadomości branżowe

Muzyka musi być prawdziwa

Muzyka musi być prawdziwa
„Muzyka łagodzi obyczaje”. Nie jest to jednak jej jedyny walor. Dzięki niej poprawia się nasz nastrój, czujemy się zrelaksowani, sprawniej myślimy i mamy większą motywację do działania. Czy muzyka, którą wybierają Polacy, jest jednak wartościowa?„Ludzie w Polsce słuchają byle czego” – mówi serwisowi infoWire.pl jazzman Michał Urbaniak. „Najważniejsza w muzyce jest prawda. Jeżeli ktoś wyjdzie i powie: »moja mała, ja cię kocham«, z przekonaniem i prawdziwie, ja to cenię. Jest rodzaj ludzi, którzy tak czują, tak żyją, tak myślą. Natomiast jeśli ktoś będzie chciał zrobić hit, żeby zarobić pieniądze, to jest udawanie” – dodaje.Zdaniem artysty negatywny wpływ na gusta Polaków ma, niestety, współczesne radio, w którym puszczane są bezwartościowe, przypadkowe utwory. Można zgadzać się z tą opinią lub nie. Warto w każdym razie słuchać tej muzyki, którą wybieramy sami. Pamiętajmy: każdy z nas jest dla siebie ekspertem muzycznym – nie przywiązujmy za dużej wagi do tego, co lansują media i otoczenie.Dla odbierania przez nas muzyki duże znaczenie ma nośnik,

?Muzyka łagodzi obyczaje?. Nie jest to jednak jej jedyny walor. Dzięki niej poprawia się nasz nastrój, czujemy się zrelaksowani, sprawniej myślimy i mamy większą motywację do działania. Czy muzyka, którą wybierają Polacy, jest jednak wartościowa?

?Ludzie w Polsce słuchają byle czego? ? mówi serwisowi infoWire.pl jazzman Michał Urbaniak. ?Najważniejsza w muzyce jest prawda. Jeżeli ktoś wyjdzie i powie: ?moja mała, ja cię kocham?, z przekonaniem i prawdziwie, ja to cenię. Jest rodzaj ludzi, którzy tak czują, tak żyją, tak myślą. Natomiast jeśli ktoś będzie chciał zrobić hit, żeby zarobić pieniądze, to jest udawanie? ? dodaje.

Zdaniem artysty negatywny wpływ na gusta Polaków ma, niestety, współczesne radio, w którym puszczane są bezwartościowe, przypadkowe utwory. Można zgadzać się z tą opinią lub nie. Warto w każdym razie słuchać tej muzyki, którą wybieramy sami. Pamiętajmy: każdy z nas jest dla siebie ekspertem muzycznym ? nie przywiązujmy za dużej wagi do tego, co lansują media i otoczenie.

Dla odbierania przez nas muzyki duże znaczenie ma nośnik, który wykorzystujemy. Możliwości wyboru jest wiele i każdy ma swoje zalety i wady. Trudno powiedzieć, że np. płyta winylowa ma zawsze przewagę nad płytą CD lub na odwrót. Wszystko zależy od sytuacji, w której się znajdujemy, oraz naszych indywidualnych preferencji.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył
A to już wiesz?  WPROST z zastrzeżonymi prawami

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy