Kultura Wiadomości branżowe

Markowy Bella Skyway Festival

Setki tysięcy widzów, publikacje w lokalnych i ogólnopolskich mediach, prestiżowe nagrody — Bella Skyway Festival, jeden z najbardziej magicznych festiwali światła, to „markowe” wydarzenie kulturalne, które przyciąga inne znane marki.Odbywający się nieprzerwanie od 2009 roku festiwal to unikalne wydarzenie o międzynarodowym charakterze, podkreślające dwa niezaprzeczalne atrybuty Torunia: gotyckie dziedzictwo i silne związki z astronomią. Bella Skyway Festival kreuje kulturalną markę miasta i wzbogaca jego ofertę turystyczną.Międzynarodowe korporacje i lokalny biznes od kilku lat współtworzą z nami wyjątkowy festiwal światła, wpisując się w dobre praktyki efektywnej współpracy między sektorem publicznym, biznesem i przedstawicielami kultury i sztuki — mówi Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Naszym biznesowym partnerom zapewniamy niestandardowe formy promocji marki — loga sponsorów stają się elementami mappingów 3D wyświetlanych na

Setki tysięcy widzów, publikacje w lokalnych i ogólnopolskich mediach, prestiżowe nagrody ? Bella Skyway Festival, jeden z najbardziej magicznych festiwali światła, to ?markowe? wydarzenie kulturalne, które przyciąga inne znane marki.

Odbywający się nieprzerwanie od 2009 roku festiwal to unikalne wydarzenie o międzynarodowym charakterze, podkreślające dwa niezaprzeczalne atrybuty Torunia: gotyckie dziedzictwo i silne związki z astronomią. Bella Skyway Festival kreuje kulturalną markę miasta i wzbogaca jego ofertę turystyczną.

Międzynarodowe korporacje i lokalny biznes od kilku lat współtworzą z nami wyjątkowy festiwal światła, wpisując się w dobre praktyki efektywnej współpracy między sektorem publicznym, biznesem i przedstawicielami kultury i sztuki ? mówi Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Naszym biznesowym partnerom zapewniamy niestandardowe formy promocji marki ? loga sponsorów stają się elementami mappingów 3D wyświetlanych na zabytkowych fasadach. Podczas wydarzenia wykorzystujemy także tak zwaną partyzantkę świetlną, czyli guerilla lighting ? goście festiwalu wykorzystując latarki Energizer uczestniczą w interaktywnych warsztatach lub z pomocą żyroskopowych kul Powerball świetnie się bawią.

 

Sponsorem tytularnym festiwalu są Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych Spółka Akcyjna i marka Bella. TZMO SA to wiodący europejski producent i dostawca produktów medycznych, artykułów higienicznych i kosmetycznych na rynek światowy. Podczas tegorocznej edycji festiwalu logo TZMO SA i marki Bella zobaczyć można tuż po mappingu ?Simulacrum? prezentowanym na fasadzie Collegium Maximum UMK.

W tym roku do prestiżowego grona partnerów Bella Skyway Festival dołączył Tauron Polska Energia. To właśnie dzięki współpracy z tą firmą festiwalowa publiczność mogła zobaczyć gigantyczną instalację świetlną na ulicy Szerokiej ? ?Galaxy Gallery?, która jest największą atrakcją tegorocznej edycji wydarzenia ? dodaje Przemysław Draheim. Tauron Polska Energia jest Wyłącznym Partnerem Energetycznym festiwalu.

Już po raz kolejny Bella Skyway Festival wspiera Bank Millennium, który jest sponsorem instalacji ?Pod jedną gwiazdką?, przygotowanej przez belgijską grupę Het Pakt na ulicy Pod Krzywą Wieżą. Cieszymy się z tej współpracy, podobnie jak ze współpracy z firmą EDF, która w tym roku jest sponsorem instalacji ?Fosfor 360 wersja B? usytuowanej w Ruinach Podominikańskich ? dodaje Przemysław Draheim.

 
A to już wiesz?  Teatr ? dodaj do ulubionych

Tegoroczną edycję festiwalu wspierają także Województwo Kujawsko-Pomorskie (partner główny festiwalu), Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz MPO Toruń.

  

* * *

Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest TZMO S.A. i Marka Bella.
Partnerem Głównym Festiwalu jest Województwo-Kujawsko Pomorskie, zaś
Wyłącznym Partnerem Energetycznym Tauron Polska Energia.

Bella Skyway Festival jest częścią polsko-norweskiego projektu ?Świelny most Toruń?Slemmestad?, w ramach którego powstaną dwie unikalne projekcje w formie mappingu 3D w Toruniu oraz w Slemmestad. Projekt łączy polskich i norweskich twórców dzięki programowi ?Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego? w ramach Mechanizmu Finansowego EOG.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Toruńska Agenda Kulturalna. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy