Produkty

Niecodzienna forma, niezwykła lekkość, rodzime pochodzenie

Niecodzienna forma, niezwykła lekkość, rodzime pochodzenie
Wrocław, 4.05.2015 INFORMACJA PRASOWA MARKA:PUFFINS ASORTYMENT: Jabłka Puffins ? 100% NATURY w 30g leciutkiej PRZYJEMNOŚCI o małej wadze i dużej objętości! Niecodzienna forma, niezwykła lekkość,

Wrocław, 4.05.2015

INFORMACJA PRASOWA

MARKA:PUFFINS
ASORTYMENT: Jabłka Puffins ? 100% NATURY w 30g leciutkiej PRZYJEMNOŚCI o małej wadze i dużej objętości!

Niecodzienna forma, niezwykła lekkość, rodzime pochodzenie ? zmień nawyki żywieniowe na lepsze razem z Jabłkami Puffins!

Proces puffingowania owoców zrewolucjonizował rynek zdrowej żywności do podgryzania. Dzięki tej innowacyjnej metodzie suszenia powstają w całości naturalne, lekkie przekąski, bez dodatku żadnych sztucznych dodatków, cukrów czy aromatów. O świetnym przyjęciu produktu na rynku świadczy ubiegłoroczna nagroda dla marki Puffins w konkursie ?Dobry produkt – wybór ekspertów 2014″, w którym Suszone jabłka Puffins zdobyły certyfikat jakości w kategorii ?Nowy Innowacyjny Produkt?, przyznawany przez ekspertów i grono naukowe oraz redakcję magazynu Rynek Spożywczy, serwisu portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl a także Polską Organizację Handlu i Dystrybucji.

Jabłka Puffins poddane zostały działaniu podciśnienia, w którym parowanie zachodzi nawet w niskich temperaturach. Ogranicza to straty witamin, a ponadto daje dodatkowe korzyści w postaci nadania produktowi atrakcyjnych cech sensorycznych i strukturalnych ? owoce mają kruchą i chrupką teksturę, atrakcyjny wygląd i wysokie walory smakowo-zapachowe. Wszystko to sprawia, że Jabłkowe Puffinsy są wyjątkowe i w niczym nie przypominają tradycyjnie suszonych, płaskich i twardawych jabłek ? cząstki owoców mają trójwymiarowy kształt, jak w naturze, i tak też smakują.

Jabłko30-gramowe, biodegradowalne i estetycznie zaprojektowane opakowanie Jabłek Puffins możemy zabrać ze sobą wszędzie ? od pracy po wypoczynek. Chrupiące owoce zabezpieczone są dodatkowo dzięki zamknięciu ich w specjalnej torebeczce, która zabezpiecza przekąskę przed zgnieceniem, pokruszeniem czy wilgotnością. Specyficzne wycięcie w tylnej części kartonika umożliwia nam nie tylko zaspokojenie ciekawości i sprawdzenie, co kryje się w środku, lecz służyć może również jako praktyczna podstawka, w której możemy umieścić otwarte już owoce.

Marka: Puffins

Producent: MicroFood

Pojemność: 30 g

Cena: ok. 7,99 zł

www.puffins.co

*MicroFood to polska, rodzinna firma z Ostrzeszowa, która postawiła stworzyć przekąskę w 100% naturalną, a zarazem pozwalającą na słodką chwilę przyjemności bez wyrzutów sumienia . W ten sposób powstały Puffins ? absolutnie oryginalne, niekonwencjonalne i jednocześnie w 100% naturalne – chrupiące owoce w zaskakująco nowej, lekkiej formie. Jest to możliwe dzięki unikatowej na skalę światową technologii suszenia owoców metodą próżniową. Suszenie próżniowe to suszenie w podciśnieniu. Dzięki zastosowaniu podciśnienia intensywne parowanie zachodzi nawet w niskich temperaturach. W podciśnieniu temperatura wrzenia wody znacznie opada (nawet do 33°C). Suszenie próżniowe pozwala na otrzymanie produktu o bardzo wysokiej jakości. Walory odżywcze i smakowe są nieporównywalnie wyższe od otrzymywanych w suszeniu tradycyjnym.

A to już wiesz?  Jak gotować i nie zwariować czyli poradnik zapracowanej mamy

Czy suszone owoce mogą nas jednak jeszcze czymś zaskoczyć?

Okazuje się, że tak ? co więcej, jak pokazują przekąski marki Puffins, mogą wręcz zrewolucjonizować nasze dotychczasowe myślenie o zdrowym podgryzaniu, podjadaniu i przegryzaniu. Puffins powstają dzięki unikatowej technologii suszenia próżniowego nazwanego puffing, stworzonego i opatentowanego przez ich producenta, firmę MicroFood. W ten sposób przekąski zachowują naturalną słodycz dojrzałych owoców i ich wartości odżywcze, co więcej ? swoim kształtem również przypominają te prawdziwe, z drzew i krzewów!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy