Napoje

Przepis na koktajl idelany na wakacyjne upały

Przepis na koktajl idelany na wakacyjne upały
Pora na koktajl! Nareszcie wyczekiwane z niecierpliwością i wyglądane z utęsknieniem lato! Niestety, w miejskiej dżungli gdy żar leje się z nieba, trudno jest się

Pora na koktajl!

Nareszcie wyczekiwane z niecierpliwością i wyglądane z utęsknieniem lato! Niestety, w miejskiej dżungli gdy żar leje się z nieba, trudno jest się cieszyć z tej wymarzonej pory roku. Na szczęście są sposoby na to, aby zminimalizować skutki dokuczliwego upału i nawet w tropikalnych temperaturach czuć się w miarę rześko.

Podczas ekstremalnych upałów warto zrezygnować z forsownych zajęć lub wyczerpujących sportów. Pot, który wytwarza się w wysokiej temperaturze po to, by schładzać skórę, przyczynia się także do utraty cennych związków mineralnych i soli. Jej utrata natomiast może być niebezpieczna, mogą pojawiać się skurcze, rozdrażnienie, osłabienie czy wymioty. Warto więc każdą potrawę lekko dosalać tak, by uzupełnić niedobory związków mineralnych.
Podczas upałów ogromne znaczenie ma dieta. Wtedy, gdy wysokie temperatury zniechęcają do spożywania sycących posiłków, warto postawić na produkty, które zawierają dużą ilość wody, np. soczyste owoce: arbuzy, dojrzałe brzoskwinie, ananasy; dobrym pomysłem jest także przyrządzenie wyjątkowo odżywczego, smacznego, a przy tym orzeźwiającego chłodnika, który świetnie zastąpi tradycyjną zupę pomidorową.

Należy pamiętać, aby unikać słodkich, gazowanych napojów, które w istocie nie gaszą pragnienia, skoncentrowanych syropów oraz sztucznych, gazowanych oranżad. Zamiast tego dietetycy polecają pić soki świeżo wyciskane wprost z owoców lub soki ekologiczne, tłoczone na zimno, które nie tylko doskonale nawadniają, ale dostarczają także cennych witamin i składników mineralnych. Barmani natomiast polecają je mieszać, miksować, łączyć i komponować w niezwykłe, fantazyjne koktajle, które będą doskonałym i smakowitym orzeźwieniem, a po zapadnięciu zmroku mogą stać się świetną podstawą do imprezowego drinka. Oto kilka znakomitych przykładów, które można modyfikować według własnego uznania.

Orzeźwiające i chłodzące Żurawinowe Orzeźwienie
? Sok żurawinowy Rabenhorst
? Dodatek soku z cytryny wedle uznania

Wytrawna i owocowa Aqua de Granada
? Sok z granatowca Rabenhorst
? Dodatek soku z cytryny wedle uznania

A to już wiesz?  Kawa o smaku świąt

Odżywcza i egzotyczna Purpurowa eksplozja
? 12c Sok z czerwonych winogron Rabenhorst
? 12 cl Sok z granatu Rabenhorst
? 6 cl Sok z jagód goji Rabenhorst

Przygotowanie takich koktajli jest niezwykle proste:

Wystarczy zmieszać wszystkie składniki, dodać kruszonego lodu i całość wlać do wysokiej szklanki, której brzegi można udekorować cukrem lub kawałkiem egzotycznego owocu. Można pić je do woli podczas letnich upałów lub podawać jako ekskluzywne drinki na domowym summer party.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy