Żywienie

Skutecznie ochroni nas przed zgagą i nadkwasotą

Skutecznie ochroni nas przed zgagą i nadkwasotą
Informacja prasowa Warszawa, 17.12.2014 BALSAM SZOSTAKOWSKIEGO W NOWEJ ODSŁONIE Boże Narodzenie, Sylwester i karnawał to czas, gdy bardzo trudno jest nam odmówić sobie przyjemności ucztowania.

Informacja prasowa Warszawa, 17.12.2014
BALSAM SZOSTAKOWSKIEGO W NOWEJ ODSŁONIE

Boże Narodzenie, Sylwester i karnawał to czas, gdy bardzo trudno jest nam odmówić sobie przyjemności ucztowania. Wystawia to nasz układ pokarmowy na ciężką próbę. Środkiem, który skutecznie ochroni nas przed zgagą i nadkwasotą jest Avilin Balsam Gastro ? jedyny na unijnym rynku preparat przeznaczony do stosowania wewnętrznego, oparty na recepturze prof. Szostakowskiego.

Badanie CBOS ?Czy Polacy jedzą za dużo?? z 2014 roku wykazało, że ponad dwie trzecie (69%) Polaków zjada w święta i podczas spotkań rodzinnych nadmierne ilości jedzenia, natomiast blisko połowa z nich (46%) robi to podczas imprez i spotkań towarzyskich. A objadanie się sprzyja niestrawności, zgadze i bólom żołądka.

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem przeżycia świąt, Sylwestra i karnawału w dobrym zdrowiu jest zachowanie umiaru w jedzeniu. Lekarze radzą, by ? jeśli nie możemy odejść od stołu ? przynajmniej rozłożyć ucztowanie w czasie. Warto zwracać także większą uwagę na sygnały wysyłane przez organizm ? nasz żołądek jedne produkty z reguły przyswaja lepiej, a inne gorzej. Powinniśmy więc starać się unikać potraw, po których zjedzeniu wiemy, że nie czujemy się najlepiej.

Co jednak, jeśli okoliczności nie zawsze sprzyjają przestrzeganiu zasad zdrowego żywienia?
W tym wypadku szczególną rolę odgrywają działania profilaktyczne. Skutecznym środkiem chroniącym przed uszkodzeniem błony śluzowe przewodu pokarmowego jest Avilin Balsam Gastro, produkowany w oparciu o recepturę wybitnego chemika, prof. Szostakowskiego. W czasie II wojny światowej opracowany przez niego balsam chętnie stosowano na trudno leczące się rany i oparzenia. Preparat jest znany pod fachową nazwą eter poliwinylobutylowy (Polimer E).
Avilin Balsam Gastro wspomaga leczenie wrzodów, nadkwasoty żołądka oraz zgagi. Posiada silne właściwości łagodzące i osłonowe. Jest wyrobem medycznym, który znajduje zastosowanie także

w profilaktyce. Łyżka stołowa preparatu spożyta wieczorem na pusty żołądek skutecznie zabezpiecza błony śluzowe przewodu pokarmowego.
Preparat jest dostępny w aptekach na terenie całego kraju. Cena sugerowana za butelkę o pojemności 110 ml wynosi 35 zł.

A to już wiesz?  Burak z cebulą, a na deser porzeczka – czyli co jeść, aby nie chorować?

Balsam Szostakowskiego w dalszym ciągu wykorzystuje się do stosowania zewnętrznego, jako środek na rany i oparzenia. W tej postaci jest on dostępny w formie płynu (Avilin Balsam) oraz sprayu (Avilin Balsam spray).

avilin gastro balsam

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy