Napoje

Wyprzedź pragnienie ? pij wodę regularnie

Wyprzedź pragnienie ? pij wodę regularnie
Warszawa, 24 lutego 2015 r. Wyprzedź pragnienie ? pij wodę regularnie Aż 91% Polaków pije za mało wody, a z kolei 54% sięga po nią

Warszawa, 24 lutego 2015 r.

Wyprzedź pragnienie ? pij wodę regularnie

Aż 91% Polaków pije za mało wody, a z kolei 54% sięga po nią dopiero wtedy, gdy odczuwa pragnienie*. Tymczasem to właśnie ono jest sygnałem ostrzegawczym wysyłanym przez nasz organizm. Dlatego tak ważne jest regularne uzupełnianie płynów i to zanim poczujemy pragnienie. Co zrobić, żeby nie zapomnieć o regularnym piciu wody, czyli zadbać też o swoje zdrowie?

Czy miewasz problemy z koncentracją, zapominasz zabrać ze sobą klucze, jazda autem nie idzie Ci tak sprawnie jak zawsze, a w pracy wszystko przychodzi z trudem? Przyczyną może być brak odpowiedniego nawadniania organizmu. Nieregularne picie wody może spowodować dodatkowe dolegliwości takie jak: bóle głowy, zmęczenie, a także pogorszenie koncentracji oraz refleksu, stając się przyczyną problemów w niemal wszystkich codziennych czynnościach. Aby Twój mózg był w stanie pracować na najwyższych obrotach, a organizm funkcjonował prawidłowo ? pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu i pij regularnie w ciągu całego dnia, małymi porcjami, unikając wypijania dużej ilości jednorazowo. Dzięki temu zapobiegniesz odwodnieniu, unikniesz jego negatywnych skutków i będziesz mieć siłę na nowe wyzwania!

5 porad, jak nie zapomnieć o codziennym i systematycznym piciu wody:

1. Szklanka wody w ważnych momentach dnia
Tak jak planujesz swój dzień, zaplanuj też systematyczne picie wody: przed śniadaniem, w ciągu pracy, po treningu czy przed snem. Taka regularność z pewnością pozwoli Ci wypracować rytm
i zwiększy koncentrację w ciągu dnia. Potem już odruchowo będziesz sięgać po szklankę z wodą.

2. Butelka jest nudna?
Jeśli wybierasz się na ćwiczenia w fitness klubie zawsze miej przy sobie bidon w ulubionym kolorze
i napełniaj go wodą z dystrybutora. Sportowy gadżet sprawi, że zawsze będziesz pamiętać
o regularnym nawadnianiu, a przy okazji będziesz bardzo modny! Przecież zdrowy styl życia jest cały czas w trendzie!

A to już wiesz?  Słodka, kolorowa i z bąbelkami. Taka jest nowa Oranżada

3. Smak też się liczy
Jeśli tęsknisz za słodkimi napojami gazowanymi czy sokami, a nie chcesz po nie sięgać, jest proste rozwiązanie ? nadaj smak wodzie. Dolej do niej soku z cytryny, limonki albo truskawek i dodaj świeże liście mięty. Przekonaj się, jak można kreatywnie, a przy tym zdrowo, nadać wodzie swój ulubiony smak.

4. Przypomnienie ? nawodnienie
Jeśli zapominasz o regularnym piciu wody i żadne sposoby nie pomagają, ustaw specjalne przypomnienie w telefonie, np. co godzinę. Możesz też na swoim smartfonie zainstalować dedykowaną aplikację. Będzie to dobry sposób, aby zmobilizować się do regularnego picia wody
i powoli przyzwyczaisz organizm do stałego sięgania po napój. Minie tydzień a wyłączysz telefoniczną przypominajkę!

5. Woda pod ręką w domu
Czy zawsze masz wodę w domu? Męczy Cię dźwiganie zgrzewek butelkowanej wody? Jest nowy
i wygodny sposób, abyś miała ją zawsze pod ręką i dostarczoną pod same drzwi! Zamów usługę dostawy wody do domu i zapewnij sobie oraz bliskim możliwość regularnego nawadniania. Niezależnie od sytuacji, napiętego planu dnia czy domowej krzątaniny Ty i Twoja rodzina będziecie mieć łatwy dostęp do wody, dzięki czemu zadbacie wspólnie o swoje zdrowe nawyki!
Więcej informacji o usłudze na www.wodawdomuiwbiurze.org.pl

*Badanie ?Polacy a woda? zostało zrealizowane przez PBS na zlecenie Stowarzyszenia ?Woda w Domu i w Biurze? w ramach OMNIpbs w okresie 24-26 stycznia 2014 r. Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 1000 osób w wieku od 15 lat wzwyż (najstarsza grupa wiekowa: 59 lat i więcej). Celem badania było sprawdzenie nawyków żywieniowych Polaków związanych ze spożywaniem wody w czystej postaci oraz ich świadomości w tym zakresie.
Stowarzyszenie ?Woda w Domu i w Biurze? skupia firmy z branży produkcji i dostaw wody w opakowaniach pięciogalonowych. Powstało w 2002 r., początkowo jako sekcja w Krajowej Izbie Gospodarczej ?Przemysł Rozlewniczy?, z inicjatywy kilku podmiotów odgrywających wiodącą rolę na rynku, m.in. Nestle Waters, Eden Springs, Piastpol, Aquator, Greif. W kwietniu 2007 r. przekształciło się w Stowarzyszenie. Obecnie Stowarzyszenie skupia większość podmiotów działających na tym rynku. Dane rynkowe pokazują, że wielkość sprzedaży wody w butlach 5-galonowych przekracza 500 milionów litrów rocznie ? to stanowi ok. 15% całego rynku sprzedaży wody butelkowanej w Polsce.

A to już wiesz?  Naturalna alternatywa dla napojów energetycznych

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy