Kultura Wiadomości branżowe

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego telefonu

Większość z nas chroni swoje komputery przed złośliwym oprogramowaniem. Nie wszyscy pamiętają jednak, że zagrożone są również urządzenia mobilne. One także powinny zostać zabezpieczone.Dynamiczny rozwój rynku urządzeń mobilnych przyciąga hakerów. Nic dziwnego, że na działanie niebezpiecznych programów coraz częściej narażone są również nasze smartfony, laptopy i tablety. Na baczności powinni mieć się przede wszystkim miłośnicy Androida: aż 99% złośliwego oprogramowania powstającego na platformy mobilne przeznaczonych jest właśnie na ten system operacyjny – mówi serwisowi infoWire.pl Gaweł Mikołajczyk z Cisco Systems Poland.Jak się zatem chronić? Przede wszystkim należy nie pobierać niczego z nieznanych źródeł i uważać, żeby przy odwiedzaniu którejś ze stron nie zainstalować żadnej aplikacji przez przypadek. Na szczęście urządzenia mobilne, podobnie jak komputery, możemy do pewnego stopnia zabezpieczyć także programami ochronnymi.„Ochrona pochodzi z głowy, a nie z technologii” – zaznacza ekspert. Technologia się oczywiście przydaje – lepiej mieć program

Większość z nas chroni swoje komputery przed złośliwym oprogramowaniem. Nie wszyscy pamiętają jednak, że zagrożone są również urządzenia mobilne. One także powinny zostać zabezpieczone.

Dynamiczny rozwój rynku urządzeń mobilnych przyciąga hakerów. Nic dziwnego, że na działanie niebezpiecznych programów coraz częściej narażone są również nasze smartfony, laptopy i tablety. Na baczności powinni mieć się przede wszystkim miłośnicy Androida: aż 99% złośliwego oprogramowania powstającego na platformy mobilne przeznaczonych jest właśnie na ten system operacyjny ? mówi serwisowi infoWire.pl Gaweł Mikołajczyk z Cisco Systems Poland.

Jak się zatem chronić? Przede wszystkim należy nie pobierać niczego z nieznanych źródeł i uważać, żeby przy odwiedzaniu którejś ze stron nie zainstalować żadnej aplikacji przez przypadek. Na szczęście urządzenia mobilne, podobnie jak komputery, możemy do pewnego stopnia zabezpieczyć także programami ochronnymi.

?Ochrona pochodzi z głowy, a nie z technologii? ? zaznacza ekspert. Technologia się oczywiście przydaje ? lepiej mieć program antywirusowy, niż go nie mieć ? ale ważniejsze jest to, w jaki sposób ze swojego komputera korzystamy, co pobieramy i na jakie strony internetowe wchodzimy.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył
A to już wiesz?  Kolejna twarz legendarnego Grey?a

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy