Rozrywka

Ziarna słonecznika mają moc!

Ziarna słonecznika mają moc!
Ziarna słonecznika mają moc! Są małe, ale niezwykle cenne. To bogactwo witamin i składników odżywczych, m.in. białka, magnezu, potasu i cynku. Nie zawierają natomiast sztucznych

Ziarna słonecznika mają moc!

Są małe, ale niezwykle cenne. To bogactwo witamin i składników odżywczych, m.in. białka, magnezu, potasu i cynku. Nie zawierają natomiast sztucznych dodatków i konserwantów, bo pochodzą z certyfikowanego rolnictwa ekologicznego! Poznajcie naturalną moc EKO Słonecznika łuskanego Helio Natura!

Ta niezwykła roślina oferuje nam smaczne i pełne wartości odżywczych ziarna, które dodane do codziennego menu – dostarczą naszemu organizmowi ważnych witamin i minerałów. Słonecznik to bowiem cenne źródło magnezu, który pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, a także ma wpływ na nasz metabolizm energetyczny. Podjadając regularnie Słonecznik łuskany Helio Natura, nasza dieta będzie bogata w wapń i fosfor, które przyczyniają się do utrzymania zdrowych zębów i kości, a także żelazo, miedź i foliany wspomagające działanie układu odpornościowego.

Ziarna Słonecznika Helio Natura zawierają również inne składniki pozytywnie działające na nasz organizm- m.in. dobry dla serca potas, który korzystnie wpływa na ciśnienie krwi oraz cynk, który zadba o zdrowy wygląd skóry, włosów i paznokci. Ponadto, w ziarnach słonecznika znajdziemy witaminy z grupy B – tiaminę (B1), ryboflawinę (B2), niacynę (B3) i wit. B6, które przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz odgrywają ważną rolę w czynnościach układu nerwowego. Słonecznik jest także bogatym źródłem witaminy E zapewniającej komórkom ochronę przed stresem oksydacyjnym… I to nie koniec walorów zdrowotnych Słonecznika Helio Natura, bowiem jego ziarna zawierają również białko potrzebne do budowy masy mięśniowej oraz błonnik pokarmowy, który jest niezbędny do prawidłowego trawienia, a także pomaga oczyścić organizm ze złogów i toksyn.

Ziarna Słonecznika są małe, ale niezwykle cenne, dlatego stanowić będą doskonały, zdrowy dodatek do wielu codziennych potraw, pieczywa, ciast, deserów. Są świetne do posypywania sałatek, zup i kanapek – można je także podprażyć na patelni, dzięki czemu ich smak będzie bardziej wyrazisty. Słonecznik Helio Natura warto też dodawać do porannych owsianek, musli, jogurtów i koktajli, ale też sprawdzi się jako szybka i zdrowa, samodzielna przekąska w ciągu dnia. Warto jednak zadbać o to, by nasiona słonecznika pochodziły z dobrego źródła, dlatego najbardziej bezpiecznym wyborem będzie EKO Słonecznik łuskany Helio Natura, pochodzący z certyfikowanego rolnictwa ekologicznego (certyfikat AGRO BIO TEST), który nie zawiera sztucznych dodatków i konserwantów.

A to już wiesz?  Codzienny-niecodzienny – dlaczego burak ma swoje święto?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy