Styl życia Wiadomości branżowe

Badanie słuchu dla każdego

Już po raz czwarty Polacy mają okazję sprawdzić, czy dobrze słyszą. Wszystko w ramach Narodowego Testu Słuchu. Do końca września „słuchobus” odwiedzi blisko 70 miast.Co trzeci Polak źle słyszy. Największe problemy mają osoby po 60. roku życia. Coraz częściej niedosłuch wykrywany jest też u 6-latków (25% badanych) i uczniów szkoły podstawowej (20%). Najgorzej słyszą mieszkańcy Częstochowy (74%), Ostródy (67%), Piotrkowa Trybunalskiego (54%) i Skierniewic (53%).Wpływ na gorszy stan słuchu Polaków ma codzienny hałas na ulicy i w pracy, jak również zbyt głośne słuchanie muzyki – mówi serwisowi infoWire.pl Waldemar Tkacz z Centrum Maytone. Uszkodzenia słuchu mogą też wynikać z niewyleczonego zapalenia ucha oraz z przyjmowania niektórych antybiotyków.Polacy rzadko badają słuch. „Niedosłuch nie boli i dlatego lekceważymy jego oznaki, tj. prośbę o powtórzenie, jeśli z kimś rozmawiamy, czy coraz głośniejsze ustawianie dźwięku w telewizorze” – dodaje ekspert.To, czy słyszymy dobrze, można sprawdzić podczas Narodowego Testu Słuchu. „[...] Badanie jest bezpłatne. Polega na

Już po raz czwarty Polacy mają okazję sprawdzić, czy dobrze słyszą. Wszystko w ramach Narodowego Testu Słuchu. Do końca września ?słuchobus? odwiedzi blisko 70 miast.

Co trzeci Polak źle słyszy. Największe problemy mają osoby po 60. roku życia. Coraz częściej niedosłuch wykrywany jest też u 6-latków (25% badanych) i uczniów szkoły podstawowej (20%). Najgorzej słyszą mieszkańcy Częstochowy (74%), Ostródy (67%), Piotrkowa Trybunalskiego (54%) i Skierniewic (53%).

Wpływ na gorszy stan słuchu Polaków ma codzienny hałas na ulicy i w pracy, jak również zbyt głośne słuchanie muzyki ? mówi serwisowi infoWire.pl Waldemar Tkacz z Centrum Maytone. Uszkodzenia słuchu mogą też wynikać z niewyleczonego zapalenia ucha oraz z przyjmowania niektórych antybiotyków.

Polacy rzadko badają słuch. ?Niedosłuch nie boli i dlatego lekceważymy jego oznaki, tj. prośbę o powtórzenie, jeśli z kimś rozmawiamy, czy coraz głośniejsze ustawianie dźwięku w telewizorze? ? dodaje ekspert.

To, czy słyszymy dobrze, można sprawdzić podczas Narodowego Testu Słuchu. ?[…] Badanie jest bezpłatne. Polega na podawaniu przez słuchawki cichych dźwięków o różnych tonach? ? wyjaśnia Arkadiusz Gorgol, koordynator akcji. Osoby, które nie odbierają wszystkich sygnałów, są kierowane na badanie audiometryczne, podczas których określa się próg słyszenia.

Narodowy Test Słuchu trwa do końca września.

 

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył
A to już wiesz?  Nie wszystkie kosmetyki poprawiają urodę

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy