Rozrywka

Colian rezygnuje z jaj z chowu klatkowego już od stycznia 2019 roku

Colian rezygnuje z jaj z chowu klatkowego już od stycznia 2019 roku
Informacja prasowa Opatówek, dn. 6 września 2018 r. Colian rezygnuje z jaj z chowu klatkowego już od stycznia 2019 roku Zarząd Grupy Colian zdecydował o

Informacja prasowa

Opatówek, dn. 6 września 2018 r.

Colian rezygnuje z jaj z chowu klatkowego
już od stycznia 2019 roku

Zarząd Grupy Colian zdecydował o całkowitym zaprzestaniu stosowania w produkcji jaj pochodzących z chowu klatkowego. Zmiany wejdą w życie 1 stycznia 2019 roku i obejmą wszystkie produkty, zawierające w składzie surowce jajeczne.

Colian to polska grupa kapitałowa, specjalizująca się w produkcji, dystrybucji i sprzedaży słodyczy, przypraw, napojów oraz bakalii. Decyzja o rezygnacji ze stosowania jaj i produktów jajecznych (masy jajowej i proszku jajecznego) pochodzących z chowu klatkowego została podyktowana troską o dobrostan zwierząt oraz celem propagowania wśród konsumentów świadomego wybierania produktów z odpowiedzialnych źródeł.

Postanowienie zarządu wejdzie w życie już na początku 2019 roku. Decyzja ma wymiar nie tylko biznesowy. Firma chce być liderem spełniającym wysokie standardy produkcji i oczekiwania świadomych konsumentów. To kolejny krok na drodze do realizacji tego celu i przykład dla innych producentów, że dobre zmiany warto wprowadzać w życie od razu.

A to już wiesz?  Kreatywne przekąski sylwestrowe, czyli zrób to sam

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy