Aktualności

I BIEG WEGAŃSKI ?Łatwiej niż myślisz!? w Światowy Dzień Wegan

I BIEG WEGAŃSKI ?Łatwiej niż myślisz!? w Światowy Dzień Wegan
I BIEG WEGAŃSKI ?Łatwiej niż myślisz!? Wspólna akcja RunVegan! i Fundacji Viva ! ?Promujemy zdrowy tryb życia oraz pomagamy zwierzętom!? 1 października obchodzimy w Polsce

I BIEG WEGAŃSKI ?Łatwiej niż myślisz!?

Wspólna akcja RunVegan! i Fundacji Viva !
?Promujemy zdrowy tryb życia oraz pomagamy zwierzętom!?

1 października obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Wegan. Z tej okazji w sobotę 27 września br. odbędzie się w Warszawie – po raz pierwszy w Polsce – BIEG WEGAŃSKI. Równolegle z Biegiem, na terenie Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego, zorganizowany zostanie Targ Wegański oraz wykłady na temat zdrowego odżywiania. Wspólna inicjatywa Run Vegan! oraz Fundacji Viva ma na celu promocję zdrowego stylu życia – łącząc aktywność fizyczną z filozofią zdrowego, świadomego i etycznego sposobu odżywiania się oraz wsparciem dla zwierząt ? podopiecznych Fundacji (z każdego sprzedanego pakietu organizatorzy przekażą 10 zł na wsparcie schroniska w Korabiewicach). W Biegu może wziąć udział KAŻDY, a całemu wydarzeniu przyświeca hasło ?ŁATWIEJ NIŻ MYŚLISZ? – prowadzić aktywny tryb życia, biegać, zdrowo się odżywiać i pomagać innym w potrzebie. Więcej informacji oraz formularz zapisów na wszystkie wydarzenia na stronie Biegu: www.biegweganski.pl

PROGRAM WYDARZENIA:
BIEG GŁÓWNY oraz OKI BIEG DZIECI
Bieg rozpocznie się o godzinie 11.00, trasa prowadzi wokół Cytadeli i liczy 3 pętle. Długość trasy to 10 km. W programie zawodów przewidziane są również biegi dla dzieci na dystansach od 200 do 800 m. Biegi dla dzieci startują o godz. 12:45.
Organizator dopuszcza możliwość uczestniczenia w Biegu z psem.
W tym Biegu wynik nie jest najważniejszy, liczy się dobra zabawa i inspiracja zgodnie z hasłem przewodnim imprezy ? BIEGANIE JEST ŁATWIEJSZE NIŻ MYŚLISZ!

TARG WEGAŃSKI
Targ Wegański zorganizowany zostanie na terenie Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie i wezmie w nim udział 40 wystawców. Wydarzenie to będzie wyjątkową okazją do degustacji potraw wegańskich, otworzenia się na nowe smaki i wzbogacenia kuchni, poznania trendów i wymiany doświadczeń. Podczas Targu odbędą się także wykłady na temat zdrowego odżywiania w kontekście diety roślinnej i aktywności fizycznej.

A to już wiesz?  Darmowe porady dotyczące znakowania żywności

WEGAŃSKA PASTA PARTY
W godzinach 13:00?18:00 na terenie FORTU Sokolnickiego odbędzie się także szczególna Pasta Party. Jest to tradycyjny wspólny posiłek biegaczy, tym razem w wersji wegańskiej. Każdy z uczestników Biegu otrzyma kupon w ramach pakietu. Wszyscy, którzy planują aktywnie spędzić ten wyjątkowy dla Warszawy weekend, ale nie startują w Biegu Wegańskim, mogą wykupić Pasta Party poprzez formularz zapisów na stronie www.biegweganski.pl

Wydarzenie zaszczycą swoją obecnością polskie gwiazdy, które nie tylko promują weganizm, ale także czynnie uprawiają sport lub angażują się w pomoc dla zwierząt.

Swoją obecność podczas Biegu Wegańskiego potwierdziły m.in: Beata Sadowska, Paulina Holtz, Monika Mrozowska oraz siostry Natalia i Paulina Przybysz.
Sponsorzy Główni: Wimp w Play, Sony
Sponsorzy: ALE, OKI, TOM TOM
Partnerzy: Shock Absorber, Salewa, Cobi, SportGuru, Polsoja
Patronaty: Radio Zet Chilli, Magazyn HIRO, Stołeczne Centrum Sportu ?Aktywna Warszawa?, Magazyn Bieganie, Vege, Biegam Bo Lubię, www.treningbiegacza.pl, VegeRunners, Kobietki Biegają,
Patrona Honorowy: Burmistrz Dzielnicy Żoliborz.

?????????????????????????????????????

Więcej informacji:
www.biegweganski.pl
www.facebook.com/pierwszy.bieg.weganski

?????????????????????????????????????
Prelegenci podczas Targu Wegańskiego:
1. ?Diety wegetariańskie w okresie ciaży i karmienia?, mgr Hanna Stolińska (absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dietetyk kliniczny i pracownik naukowy Instytutu Żywności i Żywienia, weganka)
2. „Najczęstsze błędy żywieniowe aktywnych wegan?, dr Jakub Czaja (ALE – Active Life Energy R&D Manager, dietetyk, triatlonista, olimpijczyk)
3. ?Białko roślinne vs białko zwierzęce w diecie sportowców?, mgr Damian Parol (dietetyk sportowy, przygotowuje się do pracy doktorskiej na temat wegańskich biegaczy, autor bloga Sci-Fit)
4. „Jak zachowac zdrowie, jak i kiedy leczyć dietą?,dr Joanna Barczyńska (lekarz-kardiolog, członek Sekcji Medycyny Sportowej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego)
5. „Wege dzieciaki – co już wiemy, a co jeszcze musimy zbadać?, mgr Jakub Sobiecki, dietetyk Instytutu Happymore, członek zespołu Kliniki Pediatrii i Żywienia Instytutu ?Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka? zajmującego się prowadzeniem badań nad dziećmi wegetariańskimi i wegańskimi;
6. „Łatwiej Niż (nie) Myślisz czyli jak zacząć i nie stracić motywacji do ??, Jan Paweł Tomaszewski (praktyk świadomego rozwoju, sportowiec, motywator, bloger, aktor, marzyciel, mąż)

A to już wiesz?  Najlepszy lokal gastronomiczny w Polsce

Lista wystawców podczas Targu Wegańskiego:
1. Merapi Tempeh (tempeh)
2. Good Hemp (produkty z konopii)
3. The Missing Bean (sklep z wegańskimi produktami, w tym białkami roślinnymi i batonami energetycznymi)
4. Sweet-Piggy (wegańskie kosmetyki)
5. Wegarnia (wegańskie książki i gadżety)
6. Green Idea (wegańskie ciasta)
7. Lovegan (sklep z wegańską żywnością i karmami dla zwierząt)
8. Laf-Laf (restauracja wegańska)
9. Krowarzywa (burgerownia wegańska)
10. Thermomix (blender)
11. Rawesome (catering witariański)
12. Vegepack (eko warzywa i owoce)
13. Vegezone (gadżety z wegańskim przesłaniem)
14. Lodove (lody ? pojawią się tylko przy dobrej pogodzie)
15. Propharma (wegańskie kosmetyki, środki czystości)
16. FoodDesigners (restauracja)
17. Owocni (soki)
18. Veganised (ubrania z wege-nadrukami)
19. Veganise (ubrania z wege-nadrukami)
20. Vegekoszyk (wegańska żywność, sery wegańskie)
21. Kawiarnia Fortu (restauracja)
22. Pink-Mink Vegan Make-Up (makijaż wegańskimi kosmetykami)
23. Winobezalku.pl (wegańskie wina bezalkoholowe)
24. diet-food.pl
25. Sony
26. Wimp w Play
27. TomTom (zegarki biegowe)
28. Sport Guru (sklep sportowy)
29. Salewa (odzież i obuwie biegowe)
30. Shock Absorber (staniki biegowe)
31. MovaVie (soki)

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy