Aktualności

?Food Boutique? – pierwszy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej

?Food Boutique? – pierwszy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej
Kulinarna Łódź niczym Barcelona, Madryt czy Londyn Kulinarna rewolucja zaczyna się w Łodzi. Przy Piotrkowskiej powstanie pierwszy food market z prawdziwego zdarzenia. Na terenie Łódzkiej

Kulinarna Łódź niczym Barcelona, Madryt czy Londyn

Kulinarna rewolucja zaczyna się w Łodzi. Przy Piotrkowskiej powstanie pierwszy food market z prawdziwego zdarzenia.

Na terenie Łódzkiej Strefy Kreatywnej przy ulicy Piotrkowskiej 217 powstanie ?Food Boutique? – pierwszy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej całoroczny targ z unikatową żywnością. Przedsięwzięcie będzie polskim odpowiednikiem kultowego londyńskiego Borough Market, klimatycznej barcelońskiej La Boquerii czy tętniącego życiem madryckiego Mercado de San Miguel.

Siedzibą Food Boutique będzie poprzemysłowa hala, mieszcząca się na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Józefa Johna przy Piotrkowskiej 217. Jakość, unikatowość oraz niepowtarzalna atmosfera mają się stać głównymi atutami miejsca. Sam Food Boutique będzie składał się z 40 mini restauracji, sklepów z potrawami i produktami nie tylko z regionu, ale także całego świata. Inicjatorzy projektu liczą, iż targ stanie się także atrakcją turystyczną, przyciągającą do Łodzi miłośników ulicznego jedzenia z całego kraju.

Naszym celem jest zgromadzenie w jednym miejscu najlepszych handlowców, specjalistów i entuzjastów swojej dziedzinie, tak aby w centrum Łodzi móc wybrać się na codzienne zakupy w niecodzienny sposób i w niecodziennej atmosferze ? mówi Radosław Szwugier, koordynator projektu Food Boutique z ramienia Łódzkiej Strefy Kreatywnej.
Korzeni Food Boutiqe można doszukiwać się w tzw. „street food”, czyli jedzeniu przygotowanym na oczach klienta, sprzedawanym bezpośrednio na ulicy. Potrawy serwowane w restauracjach targu będą również wpisywać się w trend ulicznego jedzenia oraz dążyć do rozwijania i upowszechniania tej idei. Już za rok przy Piotrkowskiej 217 łodzianie będą mogli kupić produkty najwyższej jakości oraz skosztować dań przygotowanych przez najlepszych kucharzy – pasjonatów.

Istotnym walorem przedsięwzięcia jest dobór najemców. Tylko osoby z pasją, zaangażowaniem i niekonwencjonalnym podejściem do prowadzenia tego typu biznesu mają szansę zagościć w progach Food Boutique. Główną zaletą inwestycji będą stosunkowo niskie i stałe czynsze ? dodaje Szwugier.
Na terenie Łódzkiej Strefy Kreatywnej obyły się już trzy edycję Łódź Street Food Festival. W dotychczas zorganizowanych świętach ulicznego jedzenia udział wzięło ponad 40 restauracji na kółkach (tzw. food trucków) oraz ponad 50 restauratorów z całej Polski. Organizatorzy szacują, że festiwal odwiedziło łącznie ponad 10 tys. osób.

A to już wiesz?  22 sierpnia – międzynarodowy dzień bułeczek bao, czyli święto azjatyckiej kuchni

***
Food Boutique to pierwszy w Polsce całoroczny targ z unikatową żywnością. To dotąd niespotykana w skali kraju forma prowadzenia biznesu gastronomicznego. Sprzedaż zarówno potraw regionalnych i ekologicznych jak i tych wpisujących się w nowy trend food design. Podobne przedsięwzięcia istnieją na świecie już od wielu lat. Jakość, unikatowość oraz niepowtarzalna zmysłowo-wizualna atmosfera to główne atuty tego miejsca. Food Boutique będzie składał się z 40 mini restauracji, sklepów z potrawami i produktami z całego świata.

www.foodboutique.info

Łódzka Strefa Kreatywna:
Przy Piotrowskiej 217, na powierzchni ponad 1,2 ha zlokalizowany jest kompleks dawnej odlewni żelaza Józefa Johna. W drugiej połowie XIX wieku właśnie w tym miejscu mieściła się największa produkcja maszyn włókienniczych i elementów metalowych w Łodzi. Czasy świetności zabytkowej fabryki minęły jednak dawno temu. Nasz innowacyjny projekt zakłada przywrócenie blasku temu miejscu w myśl idei ?Łódź – Kreuje!?.
ŁSK to projekt tworzony dla najemców. Znajdą tu miejsce zdolni i kreatywni, którzy pragną w komfortowym dla siebie, twórczym środowisku rozwijać swoje talenty. Strefa chce podążać w kierunku wspierania przemysłu produktywnej inicjatywy, tworząc preferencyjne warunki najmu i wspomagając odważną realizację najbardziej oryginalnych przedsięwzięć. Zespół ŁSK pragnie stworzyć zespół najemców ze współgrających ze sobą dziedzin kultury, sztuki, rozrywki i gastronomii. Na terenie kompleksu przy Piotrkowskiej 217 obyły się już trzy edycję Łódź Street Food Festival oraz pierwsza edycja Łódź Street Fashion Festival.
Więcej informacji:
www.piotrkowska217.pl
facebook.com/piotrkowska217

Food Boutique:
To dotąd niespotykana w skali kraju forma prowadzenia biznesu gastronomicznego. Food Boutique w Łodzi będzie składał się z 40 mini restauracji specjalizujących się w sprzedaży zarówno potraw regionalnych i ekologicznych jak i tych wpisujących się w trend ulicznego jedzenia (tzw. street foodu). Podobne przedsięwzięcia istnieją na świecie już od wielu lat. Food Boutique zostanie zlokalizowany w poprzemysłowej hali mieszczącej się na terenie dawnego kompleksu fabrycznego J. Johna przy Piotrkowskiej 217. Jakość, unikatowość oraz niepowtarzalna zmysłowo-wizualna atmosfera to główne atuty tego miejsca. Istotnym walorem przedsięwzięcia jest dobór najemców. Tylko osoby z pasją, zaangażowaniem i niekonwencjonalnym podejściem do prowadzenia tego typu biznesu mają szansę zagościć w progach Food Boutiqe.
Więcej informacji:
www.foodboutique.info

A to już wiesz?  Ho! Ho! Ho! Działo się!

Inwestor:
OKAM CAPITAL jest liderem wśród firm developerskich specjalizującym się w budownictwie mieszkaniowym. Firma Okam Sp. z o.o. z sukcesem zrealizowała budowę budynku mieszkaniowego ?Arlet House? przy ul. Grójeckiej 214 w Warszawie. Od marca 2010r. po fuzji ze strategicznym izraelskim partnerem, spółką z grupy Aurec Capital, firma realizuje swoje inwestycje jako Okam Capital Sp. z o.o. Grupa AUREC – założona we wczesnych latach 60 XX wieku, jest wiodącą firmą cieszącą się największym zaufaniem na rynku. Łącznie zatrudnia około 10.000 osób na całym świecie. W najbliższym czasie OKAM Capital Sp. z o.o. planuje kolejne inwestycje: osiedle domów jedno­rodzinnych w podwarszawskim Konstancinie oraz centrum biznesowe Avangarda Center w centrum Łodzi.
Więcej informacji:
www.okam.pl
facebook.com/okamcapital

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy