Styl życia Wiadomości branżowe

Nie wszystkie kosmetyki poprawiają urodę

Dzięki kosmetykom mamy wyglądać pięknie i młodo. Niestety, coraz częściej powodują one różne podrażnienia i alergie.Głównymi „sprawcami” podrażnień skóry są zapachy, barwniki i konserwanty. Szczególnie należy unikać parabenu, formaldehydu oraz triklosanu - wyjaśnia Maria Czech-Małasiewicz z Oceanic. Dolegliwości, które mogą spowodować, to suchość skóry, pieczenie oraz świąd.Jeżeli objawy pojawiają się natychmiast, mówimy o nadwrażliwości, np. na płyn po goleniu. Zmiany występujące po kilku godzinach lub dniach wiążemy z reakcją alergiczną. Warto pamiętać, że nie zawsze podrażnione jest to miejsce, na którym zastosowano preparat. „W przypadku uczulenia na składnik farby do włosów lub lakier do paznokci zmiany często pojawią się na skórze twarzy, szyi i powiekach” - mówi serwisowi infoWire.pl ekspertka.W przypadku wystąpienia alergii należy usunąć preparat ze skóry - wodą lub środkami o neutralnym PH. W miejscu podrażnienia nie stosujemy innych kosmetyków i makijażu. Nie zapominajmy o właściwym nawilżaniu skóry. Szczególnie

Dzięki kosmetykom mamy wyglądać pięknie i młodo. Niestety, coraz częściej powodują one różne podrażnienia i alergie.

Głównymi ?sprawcami? podrażnień skóry są zapachy, barwniki i konserwanty. Szczególnie należy unikać parabenu, formaldehydu oraz triklosanu – wyjaśnia Maria Czech-Małasiewicz z Oceanic. Dolegliwości, które mogą spowodować, to suchość skóry, pieczenie oraz świąd.

Jeżeli objawy pojawiają się natychmiast, mówimy o nadwrażliwości, np. na płyn po goleniu. Zmiany występujące po kilku godzinach lub dniach wiążemy z reakcją alergiczną. Warto pamiętać, że nie zawsze podrażnione jest to miejsce, na którym zastosowano preparat. ?W przypadku uczulenia na składnik farby do włosów lub lakier do paznokci zmiany często pojawią się na skórze twarzy, szyi i powiekach? – mówi serwisowi infoWire.pl ekspertka.

W przypadku wystąpienia alergii należy usunąć preparat ze skóry – wodą lub środkami o neutralnym PH. W miejscu podrażnienia nie stosujemy innych kosmetyków i makijażu. Nie zapominajmy o właściwym nawilżaniu skóry. Szczególnie ważne są kwasy OMG3 i OMG6, które w naturalny sposób uszczelniają barierę lipidową naskórka.

Jeśli wiemy, że dany kosmetyk nas uczula, zrezygnujmy z jego używania. Podczas zakupu nowych preparatów zwróćmy uwagę na ich skład. Gdy nie wiemy, jaki składnik nas podrażnia, postawmy na produkty bezzapachowe lub hipoalergiczne.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył
A to już wiesz?  Ogólnopolska promocja Mamby ? zbieraj owocowe maskotki

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy