Styl życia Wiadomości branżowe

Gdy makijaż podrażnia powieki

Dzień bez makijażu? W przypadku wystąpienia podrażnień powiek może to być nawet miesiąc. Warto stosować specjalistyczne preparaty pielęgnacyjne z linii Demoxoft oraz metody profesjonalnych makijażystów.Makijaż jest jednym z czynników, który może wywołać podrażnienia powiek. Ta delikatna część oka staje się wówczas bardziej podatna na infekcje, takie jak jęczmienie czy zapalenia brzegów powiek. Objawy tej ostatniej dolegliwości są bardzo przykre: to swędzące, zaczerwienione i obrzęknięte brzegi. U nasad rzęs może zbierać sie wydzielina.Po zaleczeniu stanu zapalnego powiek oraz przy nawracających jęczmieniach konieczne są ograniczenia związane z makijażem.Delikatny makijaż bez eyelineraDla brzegów powiek najbardziej ryzykowne jest używanie eyelinera, który może blokować gruczoły Meiboma i zaburzać ich naturalne funkcjonowanie.  Gruczoły Meiboma znajdują się na brzegach powiek i pomagają oku m.in. w zachowaniu naturalnego nawilżenia.Przy powiekach skłonnych do podrażnień, makijaż musi być delikatny.  Wiele Pań rezygnuje z kreski na dolnej i górnej powiece. Makijaż nie powinien

Dzień bez makijażu? W przypadku wystąpienia podrażnień powiek może to być nawet miesiąc. Warto stosować specjalistyczne preparaty pielęgnacyjne z linii Demoxoft oraz metody profesjonalnych makijażystów.

<

p>Makijaż jest jednym z czynników, który może wywołać podrażnienia powiek. Ta delikatna część oka staje się wówczas bardziej podatna na infekcje, takie jak jęczmienie czy zapalenia brzegów powiek. Objawy tej ostatniej dolegliwości są bardzo przykre: to swędzące, zaczerwienione i obrzęknięte brzegi. U nasad rzęs może zbierać sie wydzielina.

Po zaleczeniu stanu zapalnego powiek oraz przy nawracających jęczmieniach konieczne są ograniczenia związane z makijażem.

Delikatny makijaż bez eyelinera

Dla brzegów powiek najbardziej ryzykowne jest używanie eyelinera, który może blokować gruczoły Meiboma i zaburzać ich naturalne funkcjonowanie.  Gruczoły Meiboma znajdują się na brzegach powiek i pomagają oku m.in. w zachowaniu naturalnego nawilżenia.

Przy powiekach skłonnych do podrażnień, makijaż musi być delikatny.  Wiele Pań rezygnuje z kreski na dolnej i górnej powiece. Makijaż nie powinien zbliżać się do linii rzęs. Priorytetem jest również dbałość o sterylność kosmetyków, aby zminimalizować ryzyko przeniesienia bakterii na brzegi powiek.

Co jeszcze można zrobić, by makijaż nie szkodził? Zasada numer 1 to regularne, nawet codzienne, dezynfekowanie akcesoriów do malowania, w tym również cieni. Tak postępują profesjonalni makijażyści, aby nie przenosić zanieczyszczeń na klientów.

Demoxoft Clean ? chusteczki do pielęgnacji wrażliwych powiek

Podstawa to idealny demakijaż i dokładne oczyszczenie oczu wieczorem. Specjaliści zalecają przemywanie powiek chusteczką dwa razy dziennie. Dla każdego oka należy używać oddzielnej.

Do oczyszczanie powiek skłonnych do podrażnień przygotowane zostały specjalistyczne chusteczki Demoxoft Clean.

  • ?Paniom o wrażliwych powiekach polecam chusteczki Demoxoft Clean, które są nasączone łagodnymi substancjami czynnymi. Chusteczki Demoxoft Clean pomogą w o usuwaniu zanieczyszczeń na powiekach i ich brzegach. To więcej niż zwykłe chusteczki, można je stosować, gdy wystąpi stan zapalny. Pomogą wówczas zmniejszyć nieprzyjemne objawy jak np. świąd.? ? mówi dr Maciej Osęka, Prezes Ofta Sp. z o.o.
A to już wiesz?  Dziś Dzień Babci ? co warto jej podarować oprócz kwiatka i czekoladek?

Dla wzmocnienia ochronnego działania, podrażnioną skórę powiek warto przemywać codziennie płynem Demoxoft. W przewlekłych stanach zapalnych powiek polecany jest Demoxoft Lipożel do stosowania na noc.

Linia preparatów Demoxoft do specjalistycznej pielęgnacji i oczyszczania powiek dostępna jest w aptekach oraz sprzedaży internetowej: Drogeria Zdrowie.pl

 

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy