Styl życia Wiadomości branżowe

Seniorzy korzystają z dobrodziejstw ICT, aby komunikować się z młodszymi pokoleniami.

Technologia pomaga poprawić jakość życia seniorówWiadomości tekstowych używa się do komunikacji z dziećmi i wnukamiWideorozmowy zyskują popularność u starszego pokoleniaPodział między seniorami, którzy korzystają z ICT a tymi, którzy jeszcze tego nie robią.Nowe badanie przeprowadzone przez Ericsson ConsumerLab w Stanach Zjednoczonych pokazuje, że seniorzy korzystający z telekomunikacji czują się wzbogaceni, bardziej świadomi i młodsi, oraz pozostający w bliższym kontakcie z innymi i ze społeczeństwem.Jest to pierwsze pokolenie seniorów, którzy w starszym wieku potrafią korzystać z telekomunikacji w szerszym zakresie. Osoby używające technologii czują się wzbogacone, bardziej świadome i młodsze, oraz pozostające w bliższym kontakcie z innymi i z życiem społecznym. Krótko mówiąc, odczuwają poprawę jakości życia. Badanie wykazało, że korzystanie z telekomunikacji pomaga zmniejszyć przepaść pokoleniową w sposób, jakiego nie doświadczyły poprzednie pokolenia. Dzieci i wnuki mogą dzielić się swoją wiedzą technologiczną, ucząc i wspierając swoich rodziców i
  • Technologia pomaga poprawić jakość życia seniorów
  • Wiadomości tekstowych używa się do komunikacji z dziećmi i wnukami
  • Wideorozmowy zyskują popularność u starszego pokolenia
  • Podział między seniorami, którzy korzystają z ICT a tymi, którzy jeszcze tego nie robią.

Nowe badanie przeprowadzone przez Ericsson ConsumerLab w Stanach Zjednoczonych pokazuje, że seniorzy korzystający z telekomunikacji czują się wzbogaceni, bardziej świadomi i młodsi, oraz pozostający w bliższym kontakcie z innymi i ze społeczeństwem.

Jest to pierwsze pokolenie seniorów, którzy w starszym wieku potrafią korzystać z telekomunikacji w szerszym zakresie. Osoby używające technologii czują się wzbogacone, bardziej świadome i młodsze, oraz pozostające w bliższym kontakcie z innymi i z życiem społecznym. Krótko mówiąc, odczuwają poprawę jakości życia. Badanie wykazało, że korzystanie z telekomunikacji pomaga zmniejszyć przepaść pokoleniową w sposób, jakiego nie doświadczyły poprzednie pokolenia. Dzieci i wnuki mogą dzielić się swoją wiedzą technologiczną, ucząc i wspierając swoich rodziców i krewnych, a także tworząc wspólny grunt w swoich relacjach.

Wraz z coraz bardziej powszechną obecnością technologii w dzisiejszej codzienności, cyfrowy podział narasta nie tylko między pokoleniami, lecz także w obrębie grupy osób w starszym wieku, gdzie większość nie opanowała jeszcze obsługi smartfonów, tabletów i innych nowości.

Największy wpływ na motywację seniorów do korzystania z nowych sposobów komunikacji mają między innymi dzieci i wnuki. Wiadomości tekstowe trafiły do tego pokolenia dzięki jego młodszym krewnym. Takie zmiany wpływają na spadek ilości wysyłanych e-maili i częstotliwość komunikacji głosowej, ponieważ seniorzy odkrywają, że młodsze pokolenie woli porozumiewać się za pomocą wiadomości tekstowych.

Dzięki dużemu ekranowi i łatwemu w obsłudze interfejsowi, tablet to atrakcyjne urządzenie dla osób w wieku 65-75 lat, i ma szanse na większą popularność w tej grupie.

Wideorozmowy dopiero wchodzą do użytku wśród badanych seniorów.

Ann-Charlotte Kornblad, Starszy Doradca, Consumer Insights w Ericsson ConsumerLab, mówi: ?Uważają, że to idealne, proste w obsłudze narzędzie, które pozwala im rozmawiać z przyjaciółmi i rodziną. Umożliwia również dzielenie się szczegółami i wydarzeniami z życia.?

Wyniki raportu ?Connecting the Senior Generation? (Włączenie pokolenia seniorów) można w całości przeczytać tutaj.

A to już wiesz?  Sok, nektar, napój owocowy ? co pić i jak odróżniać?

Ericsson ConsumerLab przeprowadziło 30 rozmów z seniorami w wieku od 65 do 75 lat w okolicach San Francisco, oraz osiem dodatkowych rozmów w domu.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy