Kultura Wiadomości branżowe

Kupujemy coraz więcej świątecznych ozdób do dekoracji domu ? głównie przez Internet

Do Świat Bożego Narodzenia pozostało niewiele czasu. Galerie handlowe i supermarkety przypominają nam o tym na każdym kroku. Włodarze miast zamontowali już świąteczne dekoracje, a Polacy z roku na rok coraz więcej inwestują w dekorowanie mieszkań i domów jednorodzinnych. Jednym z głównych źródeł poszukiwania pomysłów, jak również zakupu ozdób stał się Internet.W tym roku statystyczna polska rodzina wyda na święta ok. 1160 zł czyli o 13% więcej niż w roku ubiegłym[1]. Raport firmy Deloitte wskazuje również, że w porównaniu z innymi krajami biorącymi udział w badaniu Polacy więcej wyszukują, porównują ceny i kupują prezenty w sieci. Wśród narzędzi internetowych, którymi Polacy planują się wspierać robiąc świąteczne zakupy, największym powodzeniem cieszą się wyszukiwarki internetowe oraz porównywarki cen.Od kilku lat w Polsce zapanowała moda na świąteczne przystrajanie ulic miast, witryn sklepowych, a także domów i mieszkań. Potwierdzają to statystyki wyszukiwarki lokalnej Panoramafirm.pl, która w listopadzie br. odnotowała 250% wzrost zapytań o ozdoby świąteczne.[2]

Do Świat Bożego Narodzenia pozostało niewiele czasu. Galerie handlowe i supermarkety przypominają nam o tym na każdym kroku. Włodarze miast zamontowali już świąteczne dekoracje, a Polacy z roku na rok coraz więcej inwestują w dekorowanie mieszkań i domów jednorodzinnych. Jednym z głównych źródeł poszukiwania pomysłów, jak również zakupu ozdób stał się Internet.

W tym roku statystyczna polska rodzina wyda na święta ok. 1160 zł czyli o 13% więcej niż w roku ubiegłym[1]. Raport firmy Deloitte wskazuje również, że w porównaniu z innymi krajami biorącymi udział w badaniu Polacy więcej wyszukują, porównują ceny i kupują prezenty w sieci. Wśród narzędzi internetowych, którymi Polacy planują się wspierać robiąc świąteczne zakupy, największym powodzeniem cieszą się wyszukiwarki internetowe oraz porównywarki cen.

Od kilku lat w Polsce zapanowała moda na świąteczne przystrajanie ulic miast, witryn sklepowych, a także domów i mieszkań. Potwierdzają to statystyki wyszukiwarki lokalnej Panoramafirm.pl, która w listopadzie br. odnotowała 250% wzrost zapytań o ozdoby świąteczne.[2] Podpatrując zachodnią tradycję związaną z bożonarodzeniowym dekorowaniem własnych domów, angażujemy swój czas i pieniądze na zakup świątecznych gadżetów, które pomagają nam stworzyć świąteczną, niepowtarzalną atmosferę. Włodarze miast zachęcają swoich mieszkańców do tej mody, ogłaszając nawet konkursy na najpiękniej udekorowany bożonarodzeniowo dom.

” Lokalna wyszukiwarka Panoramafirm.pl jest źródłem informacji dla osób poszukujących świątecznych inspiracji. Nasza aplikacja mobilna pozwala na lokalizowanie na mapie m.in. sklepów, hurtowni i producentów bożonarodzeniowych dekoracji, a także na bezpośrednie nawigowanie do tych firm.” ? mówi Magdalena Wypychowicz, Dyrektor ds. Strategii Rozwoju Rynku Eniro Polska. „Funkcjonalności jakie oferuje Panorama Firm są szczególnie istotne dla osób aktywnych i praktycznie nierozstających się z urządzeniami mobilnymi.” ? dodaje Magdalena Wypychowicz.

Polacy coraz chętniej dekorują domy na czas Bożego Narodzenia korzystając aktywnie z Internetu zarówno w poszukiwaniu inspiracji, jak również w nabyciu ozdób świątecznych. Pomagają im w tym producenci ozdób, którzy prześcigają się w coraz wymyślniejszych gadżetach. Dekorowanie mieszkania czy domu na święta Bożego Narodzenia, może być przyjemnym czasem spędzonym z całą rodziną. Wszyscy domownicy mogą uczestniczyć w przygotowywaniu dekoracji i przystrajaniu domów oraz ogrodów.

A to już wiesz?  Andrzejki ? zabawa czy coś więcej?

Świąteczne ozdoby uzupełniają wymowę świąt Bożego Narodzenia. Ich zadaniem jest podkreślenie wyjątkowości tych dni oraz nadanie im uroczystego charakteru. Poza tym oczywiście mają cieszyć nasze oczy i umilać świąteczny czas spędzany w gronie najbliższych. Zgodnie z duchem czasu funkcjonując w dobie Internetu, coraz częściej przygotowania świąteczne zaczynamy od poszukiwania ozdób i prezentów w sieci.

 

[1] Źródło: Raport Deloitte ?Zakupy świąteczne 2014?, listopad 2014 r.

[2] Źródło: AdobeSite Catalyst, listopad 2014 r.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Eniro Polska. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy