Kultura Wiadomości branżowe

Kupujemy coraz więcej świątecznych ozdób do dekoracji domu ? głównie przez Internet

Do Świat Bożego Narodzenia pozostało niewiele czasu. Galerie handlowe i supermarkety przypominają nam o tym na każdym kroku. Włodarze miast zamontowali już świąteczne dekoracje, a Polacy z roku na rok coraz więcej inwestują w dekorowanie mieszkań i domów jednorodzinnych. Jednym z głównych źródeł poszukiwania pomysłów, jak również zakupu ozdób stał się Internet.W tym roku statystyczna polska rodzina wyda na święta ok. 1160 zł czyli o 13% więcej niż w roku ubiegłym[1]. Raport firmy Deloitte wskazuje również, że w porównaniu z innymi krajami biorącymi udział w badaniu Polacy więcej wyszukują, porównują ceny i kupują prezenty w sieci. Wśród narzędzi internetowych, którymi Polacy planują się wspierać robiąc świąteczne zakupy, największym powodzeniem cieszą się wyszukiwarki internetowe oraz porównywarki cen.Od kilku lat w Polsce zapanowała moda na świąteczne przystrajanie ulic miast, witryn sklepowych, a także domów i mieszkań. Potwierdzają to statystyki wyszukiwarki lokalnej Panoramafirm.pl, która w listopadzie br. odnotowała 250% wzrost zapytań o ozdoby świąteczne.[2]

Do Świat Bożego Narodzenia pozostało niewiele czasu. Galerie handlowe i supermarkety przypominają nam o tym na każdym kroku. Włodarze miast zamontowali już świąteczne dekoracje, a Polacy z roku na rok coraz więcej inwestują w dekorowanie mieszkań i domów jednorodzinnych. Jednym z głównych źródeł poszukiwania pomysłów, jak również zakupu ozdób stał się Internet.

W tym roku statystyczna polska rodzina wyda na święta ok. 1160 zł czyli o 13% więcej niż w roku ubiegłym[1]. Raport firmy Deloitte wskazuje również, że w porównaniu z innymi krajami biorącymi udział w badaniu Polacy więcej wyszukują, porównują ceny i kupują prezenty w sieci. Wśród narzędzi internetowych, którymi Polacy planują się wspierać robiąc świąteczne zakupy, największym powodzeniem cieszą się wyszukiwarki internetowe oraz porównywarki cen.

Od kilku lat w Polsce zapanowała moda na świąteczne przystrajanie ulic miast, witryn sklepowych, a także domów i mieszkań. Potwierdzają to statystyki wyszukiwarki lokalnej Panoramafirm.pl, która w listopadzie br. odnotowała 250% wzrost zapytań o ozdoby świąteczne.[2] Podpatrując zachodnią tradycję związaną z bożonarodzeniowym dekorowaniem własnych domów, angażujemy swój czas i pieniądze na zakup świątecznych gadżetów, które pomagają nam stworzyć świąteczną, niepowtarzalną atmosferę. Włodarze miast zachęcają swoich mieszkańców do tej mody, ogłaszając nawet konkursy na najpiękniej udekorowany bożonarodzeniowo dom.

” Lokalna wyszukiwarka Panoramafirm.pl jest źródłem informacji dla osób poszukujących świątecznych inspiracji. Nasza aplikacja mobilna pozwala na lokalizowanie na mapie m.in. sklepów, hurtowni i producentów bożonarodzeniowych dekoracji, a także na bezpośrednie nawigowanie do tych firm.” ? mówi Magdalena Wypychowicz, Dyrektor ds. Strategii Rozwoju Rynku Eniro Polska. „Funkcjonalności jakie oferuje Panorama Firm są szczególnie istotne dla osób aktywnych i praktycznie nierozstających się z urządzeniami mobilnymi.” ? dodaje Magdalena Wypychowicz.

Polacy coraz chętniej dekorują domy na czas Bożego Narodzenia korzystając aktywnie z Internetu zarówno w poszukiwaniu inspiracji, jak również w nabyciu ozdób świątecznych. Pomagają im w tym producenci ozdób, którzy prześcigają się w coraz wymyślniejszych gadżetach. Dekorowanie mieszkania czy domu na święta Bożego Narodzenia, może być przyjemnym czasem spędzonym z całą rodziną. Wszyscy domownicy mogą uczestniczyć w przygotowywaniu dekoracji i przystrajaniu domów oraz ogrodów.

A to już wiesz?  Ćwiczysz? Odżywiaj się racjonalnie

Świąteczne ozdoby uzupełniają wymowę świąt Bożego Narodzenia. Ich zadaniem jest podkreślenie wyjątkowości tych dni oraz nadanie im uroczystego charakteru. Poza tym oczywiście mają cieszyć nasze oczy i umilać świąteczny czas spędzany w gronie najbliższych. Zgodnie z duchem czasu funkcjonując w dobie Internetu, coraz częściej przygotowania świąteczne zaczynamy od poszukiwania ozdób i prezentów w sieci.

 

[1] Źródło: Raport Deloitte ?Zakupy świąteczne 2014?, listopad 2014 r.

[2] Źródło: AdobeSite Catalyst, listopad 2014 r.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Eniro Polska. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy